Приказивање постова са ознаком Instagram. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком Instagram. Прикажи све постове

уторак, 15. јул 2025.

Astrologija između svetova - Kako je astrologija evoluirala od Mesopotamije do Instagrama?



Ponekad je dovoljno 
samo gledati u nebo.


Zvezdanin trenutak

Ovih dana mi se jedno pitanje uporno mota po glavi, ne da me muči, već me vuče da zastanem i razmislim: Kako smo stigli dovde?

Kako je astrologija, ta drevna veza između neba i zemlje, od glinenih ploča u Mesopotamiji, preko vizionarskih očiju sveštenika, kraljevskih dvorova i biblioteka, stigla do Instagrama?
Kako je prešla put od simbola urezanih u kamen do storija, Reels-a i swipe-astrologa?

Ovaj tekst ne pišem da bih dala konačne odgovore. 
Pišem ga jer osećam potrebu da postavim pravo pitanje.

Da sebe podsetim da astrologija nije samo algoritam, brzi horoskop u tri reda ili lepo dizajnirana tabela. Ona je mnogo više.
Ona je znanje, intuicija, dijalog. Put duše ka razumevanju sveta.... i sebe u njemu.

Ovo je moj pokušaj da pronađem smisao u toj tranziciji.
Da zaustavim skrolovanje, utišam notifikacije i vratim se razgovoru.
Sa sobom. Sa nebom.
Sa onima koji mi svakodnevno poveravaju svoje priče, dileme, snove i tišine.
To nisu samo klijenti, niti su to "konsultacije".
To su razgovori koji znače.
To su susreti duša pod istim zvezdama.


Mesopotamija: glas bogova

Prvi astrološki zapisi datiraju još iz oko 2000. godine pre nove ere.

U drevnoj Mesopotamiji, astrologija nije bila ono što danas zovemo lični horoskop.
Nije bilo - Šta me danas čeka?
Bilo je - Šta bogovi poručuju kralju, državi, narodu?

Planete su bile božanski glasnici njihova kretanja su se čitala kao znakovi za rat ili mir, glad ili obilje, dolazak neprijatelja ili rođenje naslednika.
Nisu ih tumačili astrolozi u privatnim sesijama, već sveštenici u službi božanskog poretka.
Zapisivane su na glinenim pločama, sa istim poštovanjem kao sveti tekstovi.

To je bila astrologija u ritmu kolektiva, u ritmu obreda, moći i vere.
Bez Instagrama, bez dnevnog horoskopa, bez pitanja - Da li me voli?
Ali sa jasnom porukom- Nebo govori, a mi slušamo.

Antika i srednji vek: sistem i filozofija

U antičkoj Grčkoj astrologija počinje da dobija ono lice koje danas prepoznajemo...zodijak, horoskop, natalna karta kao lični kosmički kod.
Ptolomej piše Tetrabiblos, temelj za sve što će posle doći.
Ono što je bilo glas bogova, sada postaje sistem... spoj neba, matematike i filozofije.

U islamskom svetu, znanje se čuva, prevodi, usavršava.
Nastaje prefinjena sinteza astronomije i duhovnosti.
Astrologija se izučava u školama, beleži u rukopisima, koristi u dvorovima.
Postaje alat za razumevanje reda univerzuma... ne samo spolja, već i iznutra.
Bila je kompleksna i često zagonetna, u značenju koje nije bilo dato svakome.

20. vek: introspekcija, komercijalizacija, pop psihologija

U dvadesetom veku astrologija pravi salto.... od simbola moći i znanja ka unutrašnjem svetu.
Jung je vidi kao put ka nesvesnom.... most između psihe i arhetipa.
New Age pokret je oživljava kao alat za samospoznaju, za lični rast i duhovnu orijentaciju.

Astrologija izlazi iz biblioteka i ulazi u novine, časopise, emisije, kurseve.
Postaje dostupna svima, što je i dar i izazov.
Postaje brža, sažetija, "lakša za upotrebu".... ali ponekad i svedena na formu bez suštine.
I dalje govori... ali je pitanje da li uvek slušamo kako treba.

Instagram era: algoritmi, estetika, prisutnost

Astrološke priče, izlaganja se sele na ekrane, na digitalne platforme!

Na male, svetle pravougaonike koje držimo u ruci kao nekada amajlije.
Horoskopi više ne stanuju u knjigama....sada ih nalazimo u Reels-ima, meme-ovima, storijima, aplikacijama koje nas pitaju za datum rođenja pre nego što nas pozdrave.

Forma je postala kraljica. Estetika vodi igru.
Vizualno pre intuitivnog. Brzina pre dubine.
Algoritmi biraju šta ćemo videti.... a zvezde ćute i čekaju da ih neko zaista čuje.

Ljudi čitaju horoskope dok čekaju autobus, dok skroluju pred spavanje.
Ali da li ih zaista osećaju?
Da li ih puste da se usele u misao, u tišinu, u odluku?

Digitalno doba donelo je vidljivost, ali i površnost.
Astrologija je sada svuda... ali da li je i dalje sa nama?

AI - pomoćnik, ne tvorac

Veštačka inteligencija ume da piše. Da povezuje, sortira, analizira.
Može da sabere sve aspekte u sekundi i napiše horoskop u tri reda.
Ali ne zna kada treba da ćuti.
Ne zna da nekad pesma kaže više od prognoze.
Ne zna za one trenutke kada astrolog zatvori sve knjige, sklopi efemeride... i sluša tišinu u očima osobe naspram sebe.

Zato je AI koristan.... kao alat.
Brz, tačan, uvek budan.
Ali ne sme da preuzme dijalog....
Jer astrologija nije samo znanje.
Ona je odnos.
Ona je poverenje, osećanje, prostor između dva daha.
Ona se ne skroluje. Ona se doživljava.

Rizici: površan svet i brza rešenja

Kad se astrologija prepusti automatizaciji, bez stvarnog ljudskog uvida, gubi boju i dubinu.
Onda dobijamo:

- rečenice koje zvuče isto za sve,
- emocije bez razumevanja,
- brzu utehu bez dubine, osnove, korena
- slične izraze, kao da svi pišu isto.

Veštačka inteligencija ne snosi odgovornost.
Ne zna težinu reči kada ih neko pročita u trenutku bola, ili sumnje.
Zvezde nisu algoritmi. One su živi simboli.
U pokretu. U ruci koja piše....ili kuca...

Nova duša astrologije

Ovo vreme ne traži samo nova znanja.
Traži novo pitanje:
Da li astrologija postaje lepo upakovana forma bez suštine?
Ili ostaje ono što jeste.... duhovna praksa, put samorazumevanja?

Veštačka inteligencija nas poziva da budemo brzi.
Ali astrologija nas podseća da budemo prisutni.
Da stanemo. Udahnemo. Oslušnemo.

Astrologija ne gubi snagu u digitalnom svetu.
Ali da bi zadržala smisao.... mora da zadrži dah.
I duh.
I onaj pravi, tihi razgovor.

Povratak prisustvu

Astrologija ne ide pravolinijski napred.... ona se menja kroz nas.
Kroz naš način razmišljanja, osećanja, govora.
Ako je ne čuvamo...ako joj dopustimo da postane prebrza, previše generička, suviše laka... gubimo kontakt sa sobom.

Možda pitanje - Kako smo stigli dovde?
nije samo pogled unazad.
Možda je to poziv da se vratimo tamo gde smo prvi put počeli:
da gledamo nebo i da osećamo smisao.

A možda je pravo pitanje - kuda želimo da stignemo dalje?


"Mali krug velikih ljudi" je pesma koja poziva ne algoritamsku publiku već onu koja oseća, koja traži dubinu...za sve one koji osećaju zvezde bez filtera....

 

☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com







субота, 17. август 2024.

Koja je tvoja Venera? (odgovor na reels na instagramu)

 



Zvezdani(n) zapis 4149

Kako je reels sa instagrama završio na blogu:)?
Juče sam na instagramu postavila reels Koja je tvoja Venera?

U opisu reelsa napisala sam (copy/paste):
Ima 12 Venera, one ovde nisu poređane prema redosledu od Ovna do Riba, malo sam ih izmešala.
Ja sam ih ovako videla...šta mi je prvo palo na pamet negde i ko mi je pao na pamet....
I vi ne razmišljajte puno već odaberite onako kako vi mislite na prvi pogled: "ovo je moja Venera" ❤️

Na story sam napisala da sam reels postavila da se zabavimo ali da pre svega vidimo koliko različito mislimo...Očekivala sam reakciju ali baš ste me iznenadili...pozitivno!

Obećala sam da ću napisati koja Venera se krije iza kog broja.
Pre nego što to uradim sledi malo objašnjenje!

Juče je bio petak, Venerin dan i napravila sam reels sa 12 Venera kako ih ja vidim...
Taj reels je bio po redosledu od Ovna do Riba...i htela sam da vidim da li se slažete ili ne ...vi koji imate Veneru u određenom znaku! Poenta je bila u tome da svi imamo svoje viđenje nečega, nekoga, bilo čega! I nije bila poenta da li se slažete sa mnom ili ne...nego kako vi vidite svoju Veneru.
Onda sam ipak izmešala redosled i nisam napisala koji broj je koja Venera....da bi bilo zanimljivije...ali i da bi došli do zanimljivijeg zaključka!

I svi smo bili u pravu...
Kako? Moje viđenje svake Venere je bilo takvo kakvo je...vi ste imali vaše! 
Ja sam koristila svoje astrološko znanje, iskustvo....i ona sredstva (video zapise) koji su mi bili dostupni...Kako ste vi birali znate vi sami!

Bili ste i duhoviti :-) - Nije ni jedna-moja je u vodoliji😂
Ili - U Ovnu, sve su ove mirne za nju 🔥😂

Bilo je i ovakvih komentara - Moja je u vagi. A 1 me najviše asocira na mene.
Pisali ste i koja je vaša Venera a onda izbarali od ponuđenih onu koja vam najviše leži, ja bih dodala i sviđa :)). I rekoh već svi ste u pravu!

I zabavili smo se... i vi i ja...
To nije bila zabava radi zabave nešto smo naučili i vi i ja.
Naučili smo da uopštavanja nisu moguća! 
Da smo svi različiti i jedinstveni i da tako i razmišljamo.

Evo sada i koja se Venera krije iza brojeva u reelsu:

1.Bik 
2.Vaga 
3.Devica 
4.Rak 
5.Vodolija 
6.Strelac 
7.Lav 
8.Jarac 
9.Ovan 
10.Ribe 
11.Blizanci 
12.Škorpija 

I već sam napisala izabrala sam svaki video (za određenu Veneru) onako kako mi je prvo palo na pamet a imala sam na umu astrološke aforizme, naslove koje sam ja dala svakoj Veneri tokom ovih godina na blogu, imala sam u glavi i određene osobe koje poznajem (njih naravno neću spominjati) ali imala sam u glavi i neke poznate ličnosti.

E sada, izbor videa nije bio veliki jer sam ih "skidala" sa sajta koji nudi besplatne video snimke!
Neki snimci se ni meni nisu svideli....u glavi su mi bili sasvim drugačiji ali rekoh svojoj Veneri u Devici da ne bude previše sitničava :-).

Evo i opširnije objašnjenje za svaku Veneru:

Kod Venere u Ovnu mi je bilo važno da naglasim energiju, vatrenost, strast, akciju...u glavi mi je bila Merlin Monro, Elizabet Tejlor, Odri Herben,  Šakira, Ledi Gaga, Rihana...ovde je baš bilo teško :), uglavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Neki to vole vruće :).

Kod Vener u Biku bilo mi je važno da naglasim čulnost, senzibilnost u glavi mi je bila i Džesika Alba, Princeza Dajana, Džulijet Binoš... setila sam se i Ferdinanda :-)....ali to sa cvećem može da asocira na svaku Veneru. U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Ti si moja čokolada :-)

Kod Venere u Blizanacima mi je bilo važno da naglasim gracioznost, svestranost, radoznalost, aktivnost...i ovde mi je bilo najteže, ali zaista najteže, pročitajte tekst napisan u maju ove godine videćete i zašto - OVDESvidela mi se jedna devojka sa biciklom, jedna koja telefonira i kuca na lap topu (video)....u glavi mi je bila neprevazđena Frida Kalo, Žaklin Kenedi, Naomi Kembel, Dženifer Lopez...ma ima ih zaista puno i sve su fascinantne....i nema video snimka koji bi ih najbolje predstavio....U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Ljubav je u vazduhu...

Kod Venere u Raku mi je bilo važno da naglasim sentimentalnost, osećajnost, emotivnost, brižnost, posvećenost...u glavi mi je pre svega bila jedna meni jako draga Venera u Raku (Sunce u Blizancima), moja porodica i za nju je malo jedan video snimak da je predstavi, mnogo je volim....u glavi su mi bile i Adrijana Lima, Džudi Garland, Kortni Koks, Andželina Džoli...U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - "Biće sve u redu"

Kod Venere u Lavu mi je bilo važno da naglasim strast, ali i ono Volim da volim, mada je ovo volim da volim po meni odlika svih Venera, samo ova u Lavu zbog energije Lava (Lav - 5.kuća ljubav) ima to nešto naglašenije...trebalo je naglasiti i romantičnost, kreativnost, samouverenost...i dramatičnost :)...u glavi su mi bile Madona :), Monika Beluči, Gvinet Paltrov, Koko Šanel Dita Von Tis, Greta Garbo....i ovde je bilo teško...imala sam video devojke sa krunom :) izabrala sam koji sam izabrala :). 
U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Venera na crvenom tepihu

Kod Venere u Devici mi je bilo važno da naglasim prefinjenost, perfekcionizam, analitičnost i ono sitnice koje život znače, e... ovde mi je bilo posebno teško jer je to moja Venera i nisam htela da budem subjektivna pa da Lavica u meni postavi najlepši video snimak...a šta je zapravo najlepši....kada je lepota u oku posmatrača :)....evo je moja Venera filozofira. Ova Venera je sada aktuelna i nedavno sam napisala jedan po meni objektivan tekst - OVDE....u glavi su mi bile Ketrin Denev, Sofija Loren, Natali Vud, Džulija Roberts ima ih još i teško je izabrati jednu....
U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Venera sa cvećem u kosi....

Kod Venere u Vagi mi je bilo važno da naglasim mirnoću, eleganciju, ubedljivost, rafiniranost....i ovde je moj podznak Vaga malo "umešao prste" :)....u glavi su mi bile prelepe žene Grejs Keli, Vivijan Li, Klaudija Šifer, Rita Hejvort, Žaklin Biset, Bo Derek itd. kod tog video snimka nisam razmišljala više od sekunde ;-). E, ovde su mi u glavi bili više od jednog naslova :), šta reći neodlučnost Vage (ascedent), pa su tu Voli da voli, Zaljubljena u ljubav, Neodlučna Venera... - Venera koja voli da voli ali je i neodlučna :))

Kod Venere u Škorpiji mi je bilo važno da naglasim strast, prodornost, smelost, intezivnost, tajanstvenost, privlačnost (onu magnetsku)....u glavi su mi bile Mila Jovović, Sofi Marso, Romi Šnajder, Demi Mur, Ava Gardner,  pa čak i Hilari Klinton :)...imala sam još jedan video snimak kao alternativu ali odlučila sam se za onaj sa intezivnom bojom očiju kao što neke Venere u Škorpiji koje znam imaju...
U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Take My Breath Away....

KodVenere u  Strelcu mi je bilo bitno da naglasim slobodu, ne drži me mesto energiju, entuzijazam, dinamičnost, želju za istraživanjem, avanturama ...i ono koferi uvek spremni :)...u glavi su mi bile Vanesa Paradis, Tina Tarner, Emili Dikson, Kejt Peri, Niki Minaj, Kristina Agilera, Alisa Milano, Džejn Fonda i njen "Jane Fonda Workout" ona je još 1982. promovisala fitnes (aerobik)...i Margaret Tačer je imala ovu Veneru nek se zna :)...izabrala sam kofere i foto aparat :)....
U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Odapnite strelu....Ili ćete biti meta ili lovac... 
P.S. Ovde nemam poseban tekst za tranzitnu Veneru u Strelcu ispraviću tu nepravdu!

Kod Venere u Jarcu mi je bilo bitno da istaknem praktičnost, ozbiljnost, i ambiciju i lepotu i osećanje dužnosti... na prvu sam izabrala video :)...u glavi su mi bile Sidni Krafort, Edit Pjaf, Marija Kalas, Bjork, Majli Sajrus...u glavi mi je bilo i ono "Ledena kraljica" i zašto sam je tako nazvala, nemam za ovu Veneru poseban tekst sve na jednom mestu, kada dođe vreme ispraviću to, sada pročitajte takođe detaljan i opširan prikaz ove Venere  - Ledena princeza...OVDE i OVDE

Kod Venere u Vodoliji mi je bilo bitno da naglasim nezavisnost, inventivnost, progresivnost, maštovitost, originalnost, nepredvidljivost, o r i g i n a l n o s t....u glavi su mi bile Šeron Stoun (Niske strasti), Glen Klouz (Fatalna privlačnost, Opasne veze), sigurno ste pomislili da možda obe imaju Veneru u Škorpiji, one su obe Ribe u znaku....Pola Negro (zvali su je fatalna žena Holivuda), Paris Hilton, meni omiljenu Dženis Džoplin, Joko Ono, Ninu Simone, Marlen Dirtih, Amal Kluni, Tejlor Svit itd. Možda sam je ja videla sa gitarom u ruci u hipi kombiju :) pod utiskom Dženis Džoplin :)
U glavi mi je bio i moj naslov za ovu Veneru - Peti element

Kod Venere u Ribama mi je bilo važno da naglasim tajanstvenost, uzvišenost, intuitivnost, emotivnost, mističnost i onaj čuveni pogled kroz ružičaste naočari....u glavi su mi bile pre svih Anais Nin, Mišel Fajfer, Penelope Kruz, Dru Barimor, Selin Dion, Bili Holidej, Ursula Anderson, Nora Džons, Kortni Kardašijan, Viktorija Bekam... I ovde mi je u glavi bilo više naslova koje sam koristila: "Ti si žena koja tajnu zna", Uzvišena Venera, "Postoji tajna veština", i od skoro -  Ljubav bez granica, uslova...

I eto....to je to...
Ja ozbiljno shvatam i zabavu :)
Moj moto je Astrologija nije zabava  i pri tome ostajem.
Obratite pažnju u ovom tekstu na astrološke aforizme!!!

Ali ako ćemo se zabaviti i nešto naučiti i vi i ja (i ja sam iz vaših odgovora mnogo naučila) onda ćemo se češće zabavljati....naravno ako ugrabim slobodno vreme. 
Sama sam sebi dala više posla ali nije mi žao ako vam se dopalo!





Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286 ili mail snezana9@gmail.com





уторак, 12. март 2024.

Astrologija i Instagram



Da li su se zvezde preselile na internetsko nebo?

Neosporno je da je astrologija poslednjih godina sve prisutna na internetskom nebu!
Astrologija je drevno učenje i praksa koja proučava planete radi lakšeg razumevanja ljudskih osobina, događaja, odnosa. Savremena tehnologija uticala je i na astrologiju! 
Internet svakako pruža dobru platformu za astrologiju i astrologe i ljubitelje astrologije. 

Internet je nema sumnje olakšao put do astroloških informacija!
Ono što je počelo sa Vaviloncima, Ptolomejom itd. stiglo je do Facebooka, Instagrama, TikToka...
Nekada je put do astrologije (moj put) bio preko raznih knjiga, foruma. Sada informacije pronalaze vas.
Na vama je da od mnogobrojnih sadržaja odaberete ono što vama prija, vašem karakteru i senzibilitetu. 

Da li astrologija može da su uči na instagramu?
Danas je sve moguće. Instagram može kao platforma da približi astralogiju, da da neka instant obaveštenja. Može da se uči i sa instagrama....po meni samo ako već imate neko predznanje!

Instagram mora da ima kratku formu izražavanja
Kratku formu pisanja, komunikacije, čitanja....i suštinu!
Za ovo je potrebna kreativnost, mašta, znanje i pismenost!
Brzo vreme...na hiljade i hiljade informacija...svode se ponekad na naslove i takozvane udice...
Moje "udice" su naslovi, moto dana, pesma....i link ka blogu!



Iskreno ja se tu još uvek pronalazim :), mislim na kratku formu.
Sve ostalo je baš po mjoj meri. Što se naslova tiče to sam "savladala" na blogu.
Sama uređujem profil, uglavnom koristim svoje fotografije, i gledam da što više ima mog ličnog pečata! Trenutnih 2176 pratioca su tkz organski pratioci :)
Ne jurim lajkove, ne jurim pratioce, obradujem se svakom novom!

Juče je jedan Reels dostigao 19,8 hiljada pregleda....više nego prosečnih 1500.
Imala sam i jedan do sada najgledaniji Reels sa 33,9 hiljada. Nisu oni drugačiji od ostalih Reels-a.
Ja znam zašto imaju ovolike preglede...i znam da je za to neko drugi zaslužan!
Lepo je kada te neko (iz)reklamira....Naravno bilo mi je drago...ali ja ostajem verna svom načinu prezentacije bloga, znanja, usluga.

I ono najvažnije što se mene tiče...ja ne želim da izgubim takozvanu dugačku formu koja pruža i znanje osim informacije. Zbog toga je Blog osnova na mom instagram profilu i link ka blogu!
Imam naloge na Tweeter-u (X) i Threads-u, znam da mogu da nešto napišem na samo 140 i 500 karaktera, ali ipak više volim Instagram i naravno Facebook.
Još uvek učim nije me sramota da to priznam da skratim već napisan tekst na blogu, da što jasnije i efikasnije saopštim neku informaciju i znanje.

Danas se živi prilično brzo i mnogo toga se dešava preko nekih "platformi".
Kao da se vodi borba između online i offline komunikacije.
Nekada je ta razlika bila velika...sada je ona sve manja kako se razvija digitalna tehnologija. 
Koliku ulogu ima online pokazala nam je situacija sa Korona virusom.
Opet što se mene tiče mislim da je potrebno (kao i u svemu) naći balans.
Bez ravnoteže postoji samo krajnost i preterivanje...kao i u jelu, piću, navikama...
Znate moj stav.... sve što je preterano nije dobro. Umerenost je umetnost življenja!



Blog je meni uvek bio i ostao prva ljubav.
Moj profil na instagramu nastao je posle bloga.  
Blog je nastao kao ideja da astrologiju približim ljubiteljima astrologije (a volim i da pišem :).
Instagram nalog sam otvorila 15.marta 2013. zbog ljubavi prema fotografiji i fotografisanju. 
Instagram je tada bio aplikacija za deljenje fotografija. Sada je instagram jednako marketnig.

Imala sam otpor da nalog pretvorim u astrološki, ali s druge strane uvek sam išla u korak s vremenom.
2014. sam povezala blog i instagram @snežana vojinović (Zvezdana), dakle ove godine u martu 10 godina Zvezdaninog bloga na instagramu :)....ali tek od pre četiri godine nalog ima ime @astrolog_zvezdanin_dnevnik.  Sigurna sam da sam prva koja u nalogu ima ime Zvezdana, Zvezdano...i dnevnik!

Instagram je postao potreba, ali meni je blog uvek bio i ostao na prvom mestu!
Instagram je reklama. Ok, reklama. Savremeno doba, savremena i reklama.
Ali ipak što se mene tiče preporuka je najveća reklama. Trajanje je reklama.
Zavolela sam Instagram za ovih 11 godina koliko sam na njemu i od toga 10 godina Zvezdaninog dnevnika na Instagramu!
Sigurno ću i dalje imati problema sa dužinom teksta ali već mi ide lakše....
Pronalazim sve bolje načine da povežem Blog i Instagram!

Ja sam shvatila da Život nikog ne čeka....
Trudim se da uravnotežim online i offline život...što želim i vama!



I da ništa nije slučajno jutros sam dobila jedan mail ovo je rečenica iz njega:
"I dalje ste mi upisani u telefon pod Sneza astro 😅 ima 10 ako ne i vise godina."

☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286 ili mail snezana9@gmail.com