недеља, 14. септембар 2025.

Šta rade zvezde u periodu od 15.septembra do 22.septembra - Nedeljni horoskop


Moto nedelje:
Slušajte svoj unutrašnji glas
on nikad ne laže, i kad je najtiši


Ove nedelje na zvezdanom nebu:

16.septembar 05:03: Venera sekstil Mars
17.septembar 19:46: Merkur opozicija Saturn
18.septembar 12:06 Merkur ulazi u Vagu
19.septembar 00:00: Merkur opozicija Neptun
19.septembar 06:52: Merkur trigon Uran
19.septembar 08:26: Merkur trigon Pluton
19.septembar 14:39 Venera ulazi u Devicu
20.septembar 17:41: Venera kvadrat Uran
21.septembar 07:45: Sunce opozicija Saturn
21.septembar 21:53 *Mlad Mesec u Devici na 29°04' 
- Delimično Pomračenje Sunca 


Zvezdana nedelja: 15. - 22. septembar

Nedelja iza nas bila je tačno onakva kakvu sam najavila - kraći predah, zatišje pred buru...mada je bura krenula i malo ranije...

Sunce, Merkur i Jupiter bili su glavni glumci na zvezdanom nebu. Sunce je osvetljavalo ono što je već poznato, ali i ono što tek treba da se razotkrije. Merkur je šaputao između redova, a Jupiter je podsećao da svaka pauza ima svoju svrhu - da se saberemo, da se pripremimo, da udahnemo pre nego što zakoračimo dalje.

A nova nedelja nimalo nije mirna - zvezde menjaju ritam. 
Ova nedelja otvara vrata promenama, iskušenjima i važnim odlukama...kroz niz tranzita
 - od nežnih leptirića u stomaku do ozbiljnih pomračenja svesti i svetla.

Merkur je i ove nedelje u centru pažnje - on se kreće, menja znak, pravi opozicije i trigone, kao da pokušava da razjasni ono što je zamagljeno, da poveže ono što je rastureno...
Venera menja scenu iz vatrenog Lava ulazi u zemljanu Devicu, skida šminku, stavlja venac u kosu i traži smisao u sitnicama. Sunce se suočava sa Saturnom i tu su prepreke, zastoji, osećanje težine, ali i prilika da se nešto konačno završi.
A na kraju nedelje Mlad Mesec u Devici uz delimično pomračenje Sunca.
Završetak jednog ciklusa, početak drugog - Najmračnije je pred svitanje.

I tako...od samog početka nedelje dogodiće se saradnja između večitih nebeskih ljubavnika Venere i Marsa...proradiće leptirići u stomaku (utorak) i podsetiće nas da život nije samo obaveza, već i radost. Ali ubrzo (sreda) Merkur staje prvo ispred RSaturna pa misli postaju teže, reči opreznije...a neko bi to tugom nazvao. Zatim Merkur prelazi u Vagu (četvrtak) gde će biti malo diplomata, slatkorečiv, malo neodlučan, sklon izbegavanju konflikata, a onda (petak) staje i ispred RNeptuna pa će granica između sna i jave biti tanja nego inače. Sve ovo sa Merkurom biće kao da hodamo po ivici magle, tražeći tačnu reč i jasan put.

Srećom, isti taj Merkur u istom danu (petak) pravi i prijateljske aspekte sa RUranom i RPlutonom pa će ono što je zbunjivalo, dobiti neočekivano rešenje ili dublje razumevanje. Biće ovo nedelja u kojoj se u jednom trenutku kolebamo, a već u sledećem nalazimo ključ, rešenje i izlaz!

Venera se seli u Devicu, menja se energija - ljubav postaje praktičnija, iskrenija, ali i kritičnija. Strasti će se uzburkati kada Venera uđe u kvadrat sa RUranom - biće tu i trzavica, i iznenađenja, i neočekivanih obrta u odnosima.

A kulminacija nedelje dolazi 21.septembra (nedelja): Sunce naspram RSaturna stavlja pred zid, kao podsetnik na naše granice i odgovornost, dok Mlad Mesec u Devici uz pomračenje Sunca donosi snažan završetak jednog i početak drugog poglavlja. 
Zapamtite ove datume....ili zapišite....jer pričaćemo o svemu ovome za šest meseci.

U narednim danima, biće važno da slušamo sebe, ali i da razlikujemo unutrašnji glas od buke, galame, urlanja spolja. Ova nedelja traži preciznost, iskrenost, hrabrost da se nešto završi i spremnost da se nešto novo započne.

Zvezde ne obećavaju lakoću ali nude jasnoću.
A to je ponekad vrednije od svega.



Ova nedelja detaljno:


"Leptirići u stomaku"

16.septembar 05:03: Venera sekstil Mars
Venera u Lavu, Mars u Vagi na 25°51'


Ovaj aspekt nismo imali u ovim znacima - Venera u Lavu i Mars u Vagi  još od 04.jula 1997. godine. Dakle, aspekt je isti, ali znaci nisu.  Ne menja se suština ovog aspekta "glumci" - planete su iste, ali menjaju se "uloge" - znakovi. Vreme je za ljubav, igru i uzbuđenje - kada "leptirići polete", znaćete da su oni krivi. 


Vatra i vazduh - spoj koji zavodi
Lav voli da voli glasno, Vaga osvaja šarmom - zajedno donose magnetizam i strast. 
Ovo je trenutak kada želje traže ostvarenje, a privlačnost postaje vidljiva i neodoljiva.

Magnetizam, flert, zavodljivost
Ko je u vezi - osetiće toplinu u vezama, obnovu emocija i varnica. Oni koji su sami imaju priliku da se upuste u nova poznanstva ili barem u igru zavođenja i flerta.

Lav voli da bude voljen - Vaga zna kako da voli
Ovde nema grubosti, već nežnosti i stila. Energija se može izraziti kroz ljubav, lepotu, umetnost, pa i kroz želju da izgledamo bolje i da zablistamo.

Ljubav, romantika, strast
Venera i Mars u sekstilu bude želju i strast, ali i harmoniju. Ovo je prilika da se u vezama spoje ljubav i fizička privlačnost, da se oseti sklad srca i tela.

Venera i Mars kao "začin" na sredini septembra
Ovaj aspekt stavlja fokus na muško-ženske odnose, ali i na sve ono što nas ispunjava... od odmora, do druženja i novih početaka. Dobar je trenutak za ljubavne i prijateljske veze, pa čak i za poslovne saradnje.

Nauka o leptirićima
"Leptirići u stomaku" nisu samo fraza, već i fiziološka reakcija na uzbuđenje. A ovaj tranzit nas podseća da to uzbuđenje treba živeti, a ne racionalizovati.

Astrološki tragovi iz prošlosti
Poslednji put smo imali ovaj aspekt u ovim znacima 04.jula 1997.  u vreme kada su crna odela dominirala bioskopima ("Men in Black"), visoke potpetice modnim pistama, a muzika tugovala sa stilom (Puff Daddy - I'll Be Missing You) -Venera u Lavu i Mars u Vagi - glamur i balans, scena i duet.

Za sada, pustite leptiriće da lete - uskoro stiže i poseban tekst u kojem ću vas detaljnije obavestiti o ovoj energiju ljubavi i zavodljivosti



Neki bi to tugom nazvali...
("Što se bore misli moje")

17.septembar 19:46: Merkur opozicija Saturn
Merkur u Devici, Retrogradni Saturn u Ribama na 28°46'


Misli koje se vraćaju - eho prošlosti
Kratkotrajan aspekt... ali prilično interesantan. Posebno ako osetite da imate problem sa slušanjem drugih, sa onim što imaju da vam saopšte, kažu... ispričaju. To može da bude problem sa koncentracijom, pažnjom. Ovaj tranzit može doneti neku vrstu tuge, melanholije... potrebu za izolacijom. Ono: meni je sa mnom najbolje.
Nekada ovaj aspekt donese i neku lošu vest, tužnu vest. Inače, u vreme ovog tranzita ne preporučuje se donošenje važnih odluka.

Retrogradni Saturn - lekcija iz prošlosti
Naše misli imaju odjek (eho). Šta pomislimo - to nam se i vrati. 
Saturn je retrogradan, neka prošlost je ovde bitna. Merkur (misli) zajedno sa Saturnom (vreme) vraćaju nas u prošlost. Sva teška priroda Saturna ovde dolazi do izražaja.
Kod nekog se javljaju strahovi, kod nekog kompleksi, inferiornost. 
Razmišlja se vrlo usko, zatvoreno... konzervativno. 
Ovo je još jedna u nizu Saturnovih lekcija na njegovom putu unazad. 
Teška lekcija, ispit, iskušenje. Ovde je neophodno da kontrolišete svoje misli. Lakše reći nego učiniti... ali bar pokušajte.

Aspekt melanholije - "neki bi to tugom nazvali"
I tako... negde pesimizam, negde tuga... negde zastoj, kompleksi, neke teške vesti. 
Ozbiljni razgovori, teške (crne) misli. Potreba da se ne razgovara, izbegavanje razgovora, povlačenje... "mrzi me da pričam danas" itd. Možemo čuti nešto što će nas rastužiti... i na ličnom i na globalnom planu. Ako ne donese tugu, ova energija može doneti frustracije.

"Treba da razgovaramo" - rečenica sa težinom
Možda će vam neko ovih dana reći onu čuvenu rečenicu: "Treba da razgovaramo."
Bilo da to izgovori momak, devojka... majka, otac... muž, žena...prijatelj...
Ta rečenica uvek krije nešto više. Ako možete, izbegnite razgovore, pregovore, planove - posebno one dugoročne. Jer ova energija nije pogodna za donošenje važnih odluka.

Misli kao vodič - karakter kao sudbina
Možda ova energija pomogne da ozbiljnije razmislite o nekim stvarima. 
Da najpre (po)slušate svoje misli. A sve je inače jako jednostavno... misli su te koje vas odvedu negde. A ko drugi nego vi sami kontrolišete svoje misli.
Ako dođu... a moguće je da će doći... neke tužne, melanholične misli. Ako vas obuzmu neki strahovi, probude se neki kompleksi inferiornosti... pokušajte kako znate i umete da se sa tim izborite.

Kako se ko bori... "zapisano" je u natalnom horoskopu. 
To je ono čemu vas ja učim i ohrabrujem godinama - da upoznate svoj horoskop, da upoznate sebe i svoj karakter. Jer karakter je zapravo sudbina.



Neodlučni Merkur 
Da... Ne... Možda

18.septembar 12:06 Merkur ulazi u Vagu

I tako...što smo bili praktični, realni, organizovani - bili smo :)
Naravno, zavisi od osobe - jer nekome ni boravak Merkura u Devici ne pomaže.
Ali zato, ulazak Merkura u Vagu obradovaće sve one koji vole društvo, razgovore, razmenu ideja i malo šarma u komunikaciji.

Moto ovog Merkura je: nije teško biti fin.
Ovo je energija mira i blagosti. A "Mir u svetu" izmislio je ovaj Merkur!
Ovoj energiji će se posebno obradovati svi oni večiti "drveni advokati".
Inače - Fer je drugo ime za Merkura u Vagi.

Vreme je za reči: volim te, izvini, molim, hvala.
Možda je baš sada vreme da se pomire posvađani (mir, mir, mir... niko nije kriv).
Možda je vreme i za neke veće, ozbiljnije mirovne sporazume.

Kada planeta komunikacije (Merkur) pređe u znak (Vaga) koji nudi mir, ljubaznost, slatke reči, diplomatiju, kompromis... dolazi period u kome - pre nego što misli postanu reči... one prolaze kroz zamišljenu vagu. 

Sa ovom energijom Merkura trebalo bi da se zapitamo: 
Kakav uticaj naše reči imaju na druge? Kako deluju na onog preko puta nas (Vaga)? 
Ali i naš odgovor na njihove reči... i on bi mogao da bude pažljivo odmeren.

Uglađen glasnik
Nebeski glasnik će biti uglađen, objektivan, savetnik - ali i pomalo neodlučan.Merkur voli vazdušnu sredinu, a Vaga mu prija. Tu postaje taktičan, pazi šta priča, ne nameće svoje mišljenje, beži od grubosti. Umesto toga - bira uglađenost, prefinjenost, estetiku u komunikaciji. 
Ipak...teže donosi zaključke i odluke....ali rado daje savete i ume da bude odličan posrednik.

Balans i diplomatija
Biće ovo vreme spiskova "za" i "protiv", premišljanja i odluka donetih u poslednji čas.
Ako ste skloni odugovlačenju, sada bi to moglo da postane sport. 

Grube reči sada nemaju prolaz. Umesto njih, dominiraju diplomatski tonovi i kompromisi.
Prijateljska ćaskanja, debate, razgovori s partnerima - ljubavnim, porodičnim, poslovnim... sve to dolazi u prvi plan.
Teško da će vas neko razbesneti - čak i kada vas provociraju, vaga u vama traži ravnotežu.

"Možda"... je negde lajt motiv Merkura u Vagi. Izbegavaće sukobe kada god to može... uvek će bar pokušati da smiri situaciju kada proceni da se ona "zakuvava". Merkur u Vagi je uvek na strani pravde i pravičnosti... i težiće da pravda bude zadovoljena. Imajte to u vidu ovih dana.

Sa druge strane, ova energija može da "izludi" one nestrpljive. Jer, pod ovim uticajem i običan poziv na kafu može se pretvoriti u maratonsko premišljanje: da li da idem ili ne, možda bolje sutra, možda u onaj kafić, ne - ipak u onaj novi... i tako unedogled. 




San ili java?

19.septembar 00:00: Merkur opozicija Neptun
Merkur u Vagi, RNeptun u Ovnu na 00°53

Ovaj aspekt smo poslednji put imali 25.septembra 2024. (Merkur u Devici, RNeptun u Ribama) - tada je to bila njihova poslednja opozicija u tim znacima. 
Sada imamo prvu na relaciji, osi: Vaga - OvanOvu opoziciju na ovoj osi imaćemo jednom godišnje, a tri puta (2028. i 2034.) posednja će se dogoditi - 13.oktobra 2037.

Merkur u Vagi je uglađen, taktičan, fin...pravi diplomata, traži ravnotežu u svakoj reči.
Voli da razgovara, savetuje, pregovara - ali teško donosi odluke.
Retrogradni Neptun u Ovnu je zbunjen, impulsivan, sanjar koji se ne snalazi u energiji direktnog Ovna. Umesto da deluje, on se povlači u svet mašte, iluzije, nejasnih poruka.
Inače sa RNeptunom u Ovnu i mi smo više nego zbunjeni...a ume on da nam zamagli pogled i misli, da nas odvuče od realnog toka života.

Nije ovde lako razdvojiti fantaziju od realnosti.
Otuda naziv ovog aspekta - San ili java.

Opozicija između Merkura i Neptuna može doneti:

Konfuziju, zbunjenost, nesporazume, iskrivljene informacije, dezinformacije, kopiranje, plagiranje i "bele laži"...
Gubitak fokusa, rasejanost, zaboravnost,  rasute misli (gde sam ostavio/la ključeve?)
ALI  i potrebu da pobegnemo od stvarnosti, makar u muziku, film, knjigu ili san.

I tako....neko će zaboraviti ključeve, neko izbrisati važan dokument, neko će reći "baš ti lepo stoji" - a misliti sasvim drugo. Neko će "maznuti" tuđu rečenicu, ideju, tekst. 
Pinokio sindrom će proraditi - laži se ne mere nosom, ali telo odaje.
Pogledajte vesti ovih dana - šta je stvarno, a šta fikcija, šta je istina, a šta je manipulacija?

Merkur opozicija Neptun - između istine i obmane, između jave i sna.

Ovo je aspekt bajki, ružičastih naočara, glave u oblacima.
Merkur u Vagi želi dijalog, Neptun u Ovnu beži od stvarnosti.
Zamislite dve osobe: jedna logičar, druga sanjar - gledaju se, ali se ne razumeju.
Ljudi sa maskama oko nas... neiskreni, lukavi... kriju se iza lažne stvarnosti.

Ovo je i vreme kada maske padaju - neko će pokušati da nas zavede pričom, neko da prikrije namere. Laži, obmane i lukavstva sada se lakše provuku. Ali jednako je moguće da se pojavi i naivnost, lakovernost, detinjasta vera u bajke.

Beg od stvarnosti je najčešći efekat ovog aspekta.
Ko može - neka meditira, neka sluša muziku, neka piše, stvara, mašta.
Ali neka zna: ne može se pobeći od sebe.
Beg mora biti privremen... jer povratak u realnost može biti težak.

Mašta može svašta - ali stvarnost ima poslednju reč.
Ovo je period kada se lako manipuliše, lako poveruje, lako razočara.
Budite nečija muza, ali ne dozvolite da vas neko pretvori u iluziju.

Najlepši deo ove energije je u kreativnosti - umetnici, pesnici, muzičari, svi koji se bave maštom i vizijama sada mogu dobiti inspiraciju.  Ali za svakodnevni život savet je jednostavan: proveravajte informacije i držite se onoga što je provereno.




Iznenadne promene

19.septembar 06:52: Merkur trigon Uran
Merkur u Vagi, RUran u Blizancima na 01°23'

Poslednji put smo imali ovaj trigon 23.januara ove godine - Merkur u Jarcu, RUran u Biku na 23°16'. Ovaj sadašnji trigon Merkura u Vagi i Urana u Blizancima je prvi u ovim znacima! Imaćemo još jedan trigon - poslednji sa Merkurom u Jarcu i Uranom u Biku u januaru 2026.

Najbolje ideje dolaze u najgorim vremenima!
Pravi aspekt u pravo vreme.

Ovo je aspekt inspiracije.
Uradite nešto inspirativno, neočekivano, originalno.
Razne mogućnosti su pred vama. Budite otvorenog uma… Uran će odraditi ostatak.
Iznenadite i sebe i druge… Pratite intuiciju jer ovo je energija koja je može pokrenuti!

Vrlo je sličan sekstilu Merkura i Urana - Eureka efekat - bljesak ideja!
Uran je viša oktava Merkura, ovako zajedno u harmoničnom aspektu genijalnost je izvesna! U vreme ovog aspekta rodiće se neki takvi budući genijalci!

Sada je Merkur u Vagi, a Uran u Blizancima - pa ova energija ima dodatnu lakoću i brzinu. Vaga donosi harmoniju i potrebu da se ideja lepo upakuje, da dobije formu, da bude prihvatljiva drugima. Blizanci daju pokret, radoznalost, humor i komunikaciju. 

Merkur u Vagi donosi i potrebu za dijalogom i razmenom mišljenja, Uran u Blizancima je brz, radoznao, ekscentričan - voli da šokira informacijom, da menja pravila igre.

Zajedno, u energiji trigona ova dva vazdušna znaka stvaraju pogodno tlo za ideje koje se šire, povezuju, osvežavaju.

Kao da misao i reč sada lete brže nego ikada!

Ovo je dobra energija za kraća iznenadna putovanja, izlete…
Ako to nije moguće, ova energija vas može povezati sa ostatkom sveta preko interneta, društvenih mreža i sl. Sredite svoje blogove, stranice, sajtove, profile… možda stvorite neka nova prijateljstva, upoznate neke nove ljude, razmenite ideje i informacije…

Ili jednostavno pustite ovu energiju da teče…
Nekada energije imaju više mašte od nas samih.

Mogu se dogoditi iznenadne promene - ove promene mogu da budu lepe (trigon), podsticajne. Možete se prepustiti i sudbini, ali možete i uraditi nešto vi sami, jer vi najbolje znate koje su promene neophodne u vašim životima. Ako niste sigurni, pogledajte gde se nalaze tranzitni Merkur i Uran u vašim natalnim kartama - u kojim kućama… tu su negde promene.

I na kraju, ako vam ništa ne padne na pamet :)… razmislite o nekom kursu koji možete pohađati. Odlična energija za astrologiju, učenje, proučavanje… itd.

Moguće su i neke pozitivne vesti u vezi letenja, avijacije, putovanja…



Detektivski um

19.septembar 08:26: Merkur trigon Pluton
Merkur u Vagi, RPluton u Vodoliji na 01°30

Poslednji put smo imali ovaj aspekt 27. maja - Merkur u Blizancima, Pluton u Vodoliji na 03°41'. I sada imamo Plutona u Vodoliji (u narednih 18 godina), ali sada je Merkur u Vagi.

Reči i misli koje imaju snagu rendgena.

Ovde brzina misli i duboka analiza dobijaju jednu novu dimenziju - lepotu i sklad. 

Merkur u Vagi bira reči pažljivo, sa osećanjem za meru i harmoniju. On povezuje ljude ne samo logikom, već i šarmom, diplomatijom, umećem da pronađe most tamo gde drugi vide zid. Pluton u Vodoliji prodire ispod površine, traži suštinu, istinu, jezgro - ali sada u duhu zajedništva, ideja koje menjaju društvo, vizije koja prevazilazi lični nivo. Retrogradni Pluton donosi i drugu šansu, priliku...

Ovo je vreme za:
Snažne uvide, razumevanje i duboku introspekciju
Otkrivanje tajni, prikrivenih informacija i neizgovorenih misli
Razgovore koji leče, regenerišu i menjaju tok stvari
Suštinske promene i odluke koje ne ostavljaju prostor za dilemu

Ovaj aspekt jača intuiciju, produbljuje komunikaciju, oštri um.
Reči nose teret istine… i moć da nešto transformišu.
Ovde čak i ćutanje govori. I to glasno.

Ako pišete - pišite iz dubine, ali i sa osećanjem za ritam i ravnotežu.
Ako slušate - čućete i ono što nije rečeno, u tišini između reči.
Ako donosite odluke - neka budu zasnovane na punoj slici i uzimajte u obzir i tuđu stranu priče.
Ako nešto tražite - kopajte. Naći ćete.

U trigonu su Vaga i Vodolija - vazdušni znaci, vazdušni trigon… 
I naglasak na intelektualnoj saradnji, razgovorima koji spajaju različite strane, idejama koje mogu da donesu kolektivnu promenu. To je harmonija između lične potrebe za ravnotežom i društvene težnje ka promeni.

Iskoristite ovu energiju: za regeneraciju misli, za osnaživanje mentalnih procesa, za moćan razgovor koji menja nešto iz korena. Ovo je i aspekt psihološkog sagledavanja, razumevanja i spoznaje - slušajte sebe i druge kao da ste rođeni detektiv.

I budite svesni… vaše misli i reči sada imaju moć. Upotrebite je mudro.

Agatha Christie (naslovna slika), kraljica misterije, imala je ovaj trigon - Merkur u Vagi u trigonu sa Plutonom i Neptunom u Blizancima. Dvostruka Devica, sa Mesecom u Vagi i Venerom u Škorpiji… pravi primer kako se ovaj aspekt koristi do kraja.



Venera sa cvećem u kosi
"U srcu devojka sa polja zelenih".

19.septembar 14:39 Venera ulazi u Devicu

Venera se seli. Izlazi iz kraljevskog Lava (vatra), sa crvenog tepiha i reflektora, i spušta se na zemlju (Devica - zemlja). Taj prelaz nije potpuno miran, jer već koliko sutra Venera će biti u egzaktnom kvadratu sa Uranom - zato će ovo spuštanje delovati kao malo dramatičnije prizemljenje.

Ako je u Lavu bila raskošna, u centru pažnje, obasjana reflektorima, sada u Devici skida višak šminke, popravlja frizuru i bira prirodan izgled. Umesto parade i glamura, sada bira jednostavnost, cvet u kosi, cipele za hodanje po polju, papirić sa spiskom u tašni.

Za Veneru u Devici ljubav su sitnice koje život znače: zagrljaj bez povoda, poruka zalepljena za ogledalo, popravljen toster, kuvanje u dvoje, kada ti neko kaže "biće sve u redu" ili donese jedan cvet iz bašte. Njoj nije potreban reflektor, dovoljno joj je da je neko vidi baš onakvu kakva jeste.

Ipak, astrološki gledano, Venera se u Devici ne oseća najbolje. 

Kažemo da je "u padu" - jer je na tuđem terenu, u kući Merkura. Kao da se stalno pita: da li sam dovoljno lepa, da li sam dovoljno dobra? Zato se trudi da bude savršena, iako zna da savršenstvo ne postoji. Umesto da se opusti, ona analizira, popravlja, kritikuje... i druge i sebe. Ali ona nije sluškinja, ona je neko ko zna da pomogne, da bude koristan, da ljubav pokaže kroz dela, a ne samo reči.

Ako je u Lavu ljubav bila drama, sada je u Devici ljubav tiha i skromna, ali zato dublja i trajnija. I dalje je to Ljubav - samo u praktičnijoj i prizemljenijoj formi.

Zamišljam je na plaži: leto još traje, ona šeta po pesku, skuplja školjke, oseća pesak među prstima. Dok uživa, u glavi već piše spisak, rešava neki problem, misli na posao, zdravlje, prijateljicu kojoj je obećala savet. Devica ne zna da potpuno odmori - ali zna da uvek bude korisna. U njenoj torbi uvek ima čaj za stomak, melem za opekotine i obavezno - flastere. Uz papir i olovku da zapiše misao, osećanje, uspomenu ili novi plan.

I ako je "posrnula" (astrološki izraz), ona to ne vidi tako. Ona samo gleda da najbolje iskoristi prednosti Device pre nego što krene kući - u Vagu. Između sna i jave ona traži ravnotežu. Misli, analizira, ali prelazi i na dela.

Ova Venera će učiniti da bolje organizujemo svoj život. Da napišemo spisak za i protiv, da sredimo orman, obnovimo garderobu, uvedemo zdraviju ishranu, krenemo na vežbe ili konačno zakazemo sistematski pregled. Ulepšaće nam svakodnevicu, učiniće da i obaveze deluju lakše.

A ljubav? Tu je, samo možda diskretnija. Možda će nas podsetiti da više slušamo partnera, da obratimo pažnju na detalje. Možda ćemo baš sada doživeti onu nežnu ljubav iz sitnica… ili se zaljubiti na poslu, preko posla, kroz neku svakodnevnu situaciju.

Venera u Devici nas podseća da nije loše biti praktičan i analitičan. Da u zvocanju može da se krije briga. Da u kritici može da bude ljubavi. I da mali gestovi imaju moć da menjaju život.

Kako Venera u Devici utiče na znakove:
• Devicama donosi ugodne trenutke, osećanje da su voljene baš takve kakve jesu.
• Bikovima i Jarčevima donosi stabilnost i zajednički praktičan jezik srca i interesa.
• Rakovi i Škorpije mogu osetiti energiju saradnje - nežnu, ali duboku.
• Lavovi i Vage su u komšijskim odnosima - blizu, ali ne sasvim u skladu (polusekstil).
• Ribe mogu osetiti opoziciju - Venera bi radije bila tamo gde je egzaltirana.
• Ovnovi i Vodolije biće na ispitu prilagođavanja - razlike su izražene.
• Blizanci i Strelčevi su u tenziji kroz kvadrat - izazov da izoštre svoje izbore u ljubavi i vrednostima.



Ko to trese drvo (ili kavez)

20.septembar 17:41: Venera kvadrat Uran
Venera u Devici, RUran u Blizancima na 01°22'

Šta se dešava kada se Venera i Uran nađu u kvadratu?
Kada se ovako sretnu Venera u Devici i Uran u Blizancima - nevolje su na vidiku... borba između ljubavi i nezavisnosti, između potrebe za redom i praktičnošću (Devica) i potrebe za slobodom misli i stalnim promenama (Blizanci). Zemlja i vazduh - teško im je zajedno!

Ovo je od onih aspekata koji donose uzbuđenje i nervozu... neki neizdrž!

Ljubavni aspekt jer je u pitanju Venera. I finansijski aspekt ako Veneru gledamo kao vrednost, novac. Venera kvadrat Uran mnogima može "zapržiti čorbu". 
Ta zaprška može biti gorka i zagorela :). Svašta može pasti na pamet sa ovom energijom - možda ideja da je "na sledećem bregu trava zelenija". Ko razume - shvatiće.

Nestabilne veze i odnosi (Venera) mogu biti u iskušenju (kvadrat), moguća su razna iznenađenja (Uran). Obično ne baš prijatna - kvadrat donosi nemir, sukob, tenziju.

Venera u Devici želi sigurnost, red, korisnost, da bude potrebna. Ona voli da pomaže, da bude od koristi, da zna gde stoji. Ona traži praktičnost i rutinu. Uran u Blizancima ne mari za rutinu - on unosi preokret, nemir, nova pitanja, iznenadne reči i odluke. On želi slobodu, eksperiment, komunikaciju bez granica. On ne voli pravila, ne voli da ga neko "zvocanjem" zadrži. Smeta Uranu u Blizancima Venerina potreba za analizom, za kontrolom, za proverom svega. U ovoj borbi obično Uran "pobeđuje".


Najbolje je da ovaj aspekt ne shvatite kao izbor "ili-ili". 
Tada bi moglo da dođe do priče o neverstvu, o raskidima, o naglim rezovima. 
Ali tu energiju možete iskoristiti drugačije: "protresite" vezu, unesite originalnost, neobičnost....Bolje vi "protresite drvo" nego da to neko drugi uradi... i ne donosite velike odluke (posebno ne emotivne) nekoliko dana.

Dosada je neprijatelj ove energije.

Ako želite da ublažite efekat ovog tranzita - uradite nešto drugačije. 
Promenite vašu rutinu: idite drugim putem na posao, obucite se drugačije, probajte novi restoran ili kafić. Posmatrajte reakcije koje će izazvati takvo ponašanje :). Generalno, ovo nije vreme za pregovore, kompromise ni mirne razgovore. 
U emotivnom smislu - dilema je: ostati zajedno ili biti slobodan?

Neko će pod ovim aspektom promeniti boju kose - ali tako da se baš primeti :). Neko će se odlučiti za tetovažu... i možda će se (čitaj sigurno) kasnije pokajati. U ovim danima bolje je zaboraviti novčanik ili karticu, nagli troškovi mogu vas iznenaditi, čak i ako znate da nema šta da se potroši.

Ako se nađete u situaciji da flertujete i ponašate se slobodnije, a u vezi ste, znajte da je to verovatno zbog nedostatka uzbuđenja i rutine, zbog veze koja je postala tesna. Isto važi i za drugu stranu. Ako veza već duže vreme ide ka oslobađanju, ovaj aspekt može biti samo okidač. Tada se zaista može govoriti o raskidu - i to naglom, iznenadnom.

Ako ste sami, mogući su iznenadni susreti i veze - često na neobičnim mestima, kroz priču, preko društvenih mreža, sa nekim ko je zauzet. Ali ....veze nastale pod ovim aspektom obično kratko traju.

Ovaj kvadrat nosi stres i nervozu, jer u sebi ima snažnu želju za slobodom

Obratite pažnju na kuće u kojima se nalaze Venera i Uran u vašem horoskopu - tu će se dešavati najveći "potresi". Uran u Blizancima ima potrebu da menja pravila igre, a Venera u Devici teško podnosi takav nered. Zato je najbolje da oslobodite prostor za promene koje ne mogu da se izbegnu, ali da ih vi pustite.... svesno i polako.

Izbegnite da vas ovaj kvadrat u tranzitu dovede do frustracije i "ludila" - pustite ga da vas pozitivno razdrma i podseti da ljubav nije rutina nego život sam!



Prepreka na putu...
(Sizifov posao)

21.septembar 07:45: Sunce opozicija Saturn
Sunce u Devici, RSaturn u Ribama na 28°30'

Opozicija Sunca i Saturna događa se jednom godišnje.
Prošle godine to se dogodilo 08.septembra - Sunce u Devici, RSaturn u Ribama na 16°01'.
Sledeće opozicije su 04.oktobra 2026. i 18.oktobra 2027. - Sunce u Vagi, Saturn u Ovnu!

Opozicija Sunca i Saturna je u osnovi ista:
Neko će da se saplete o neki kamen, figurativno naravno. Moguće su, na žalost, nevidljive neke kočnice, neki zastoj... možda u vezi nečega iz prošlosti, nešto što nije dovršeno.

Budite posebno oprezni kada su vaše navike, rutina, posao, zdravlje u pitanju (Sunce u Devici). Budite oprezni i sa autoritetima (Sunce), muškarcima generalno, starijim ljudima... Volja (Sunce) oslabljena, ukočena (Saturn). Osećanje da se gubi kontrola nad životom - jer ovo je energija ograničenja. Osećanje otuđenosti i pesimizam vrlo moguć, jer gde je Saturn tu je i senka pesimizma.

Nije vreme za nove početke. Ali jeste dobro vreme da se nešto završi, dovrši, jer tek kraj može otvoriti put ka novom početku. "Teški" muškarci oko nas... Jer Sunce je vitalnost, unutrašnje ja, ego, karakter, temperament, volja; Sunce je muški princip - muškarci u našim životima, očevi, muževi, autoriteti, šefovi.

Ovo je energija zastoja i prepreka. Ovo je znak stop na putu. Ovo su mere, pravila, ograničenja, nedovršene stvari, granice. Osećanje da gurate težak kamen uz brdo. Kada neko ili nešto blokira vaše planove. Kada vam neko kaže NE. Ovo je manjak energije, preopterećenost poslom...

Između jave i sna...Sa jedne strane Sunce u Devici - njegova potreba da uredi, analizira, organizuje... praktičnost i java u prvom planu. Ali sa druge strane Saturn u Ribama, retrogradan! To znači da se kočnice i ograničenja često neće videti spolja - one su unutrašnje, iznutra nas pritiskaju. Retrogradni Saturn nas vraća unazad, na nedovršene obaveze, na stare lekcije koje nismo savladali, na dugove (ne samo materijalne). 

Kao da kaže: Ne možeš dalje dok ovo ne rešiš.

Saturn ovde u Ribama testira granicu između stvarnog i izmaštanog....između stvarnosti i iluzija. Može doneti zbunjenost, osećanje kao da radimo Sizifov posao, kao da sve curi kroz prste. Retrogradnost naglašava introspektivnu stranu - vreme je da priznamo sebi gde grešimo, gde bežimo od stvarnosti, gde se prepuštamo iluzijama.

Ovaj aspekt  je još jedna od niza Saturnovih lekcija sve do njegovog kretanja napred 28.novembra.

Saveti za ovaj tranzit
Umesto da se borite protiv zastoja - usporite. Prihvatite da nisu svi dani za akciju. Ovaj aspekt traži strpljenje i zrelost: završite ono što je nedovršeno, napravite jasne granice u odnosima i obavezama, rasteretite se svega što vam nepotrebno krade energiju. Ako osećate umor - poslušajte ga, jer to je signal tela i duše da je vreme za odmor i vraćanje u sebe ili što bi neki rekli introspekciju!

VAŽNO: Ova opozicija Sunca i retrogradnog Saturna nije samo prepreka, već i svojevrsna priprema. Ona nas uvodi u sledeći veliki ciklus  u Mlad Mesec i Pomračenje. Sve što se sada oseti kao kočnica ili teret zapravo je nagoveštaj onoga što će biti tema narednog Mesečevog ciklusa.



Najmračnije je pred svitanje

21.septembar 21:53 *Mlad Mesec u Devici na 29°04’ 
- Delimično Pomračenje Sunca 

Ovo je jedan od najvažnijih astroloških trenutaka ove nedelje... ali i celog meseca.

Na pragu završetka i novog početka 

Mlad Mesec uvek donosi priliku za novi početak, ali ovaj na poslednjem stepenu Device nosi posebnu težinu i ozbiljnost. To je završni stepen - prag, trenutak kada se jedna scena zatvara, a nova priprema da se podigne zavesa. A kako se događa uz pomračenje Sunca, sve odluke i seme koje sada posadimo imaće dugotrajan uticaj.

Devica je znak svakodnevnog života, zdravlja, rada i rutine. Zato su upravo ove oblasti u fokusu: šta treba očistiti, šta završiti, a šta postaviti iznova na zdravijim osnovama. 
Ovaj Mlad Mesec u ovom znaku ne trpi odlaganje - on traži preciznost, iskrenost i odlučnost.

Posebnu simboliku nosi činjenica da smo već imali *Mlad Mesec u Devici 
23. avgusta na samom početku znaka (0°) - pročitajte - OVDE

Sada, mesec dana kasnije, događa se drugi, i to na njegovom kraju (29°)
Kao da smo prešli ceo put: od ideje do realizacije, od entuzijazma do zrelosti. Devica nam je jasno stavila do znanja da nešto u našim životima mora da se očisti, preuredi i završi.
Dva Mlada Meseca u istom znaku su retkost i uvek naglašavaju oblast tog znaka.
Devica sada drži fokus na: svakodnevicu, navike, rad (posao), zdravlje...usluge.
Ono što je započeto krajem avgusta sada dobija kraj, tačku ili novu formu.

Praktično ovaj Mlad Mesec može doneti:

- promenu u poslu ili načinu obavljanja svakodnevnih obaveza,
- novu zdravstvenu rutinu, dijetu, terapiju,
- oslobađanje od navika i obrazaca koji više ne koriste,
- završavanje jednog životnog poglavlja da bi se otvorilo drugo.


Aspekti u vreme Mladog Meseca i pomračenja Sunca:

Opozicija sa retrogradnim Saturnom u Ribama  - donosi osećanje težine, kočenja, prepreka, umora... suočavanja sa prošlošću. Saturn traži odgovornost, vraća na ono nedovršeno...ali u Ribama to čini kroz maglu, kroz snove, kroz ono što je nevidljivo. Retrogradnost pojačava introspekciju - povlačenje unutra, donosi lekcije, ispit, poziv na zrelost!

Opozicija sa retrogradnim Neptunom u Ovnu - dodatna zbunjenost, idealizacija, iluzije, konfuzija... Potreba da se razdvoje snovi od stvarnosti. Neptun u Ovnu je kontradiktoran - sanjar u znaku akcije. Njegova konjunkcija sa Saturnom dodatno boji priču: između iluzije i strukture, između inspiracije i discipline.

Trigon sa retrogradnim Plutonom u Vodoliji - moćna energija transformacije. Pluton u Vodoliji donosi duboke kolektivne promene, a u trigonu sa Mladim Mesecom daje snagu da se nešto promeni iz korena, ali tiho, duboko, bez pompe. Ovo je i prilika da dublje razumemo i sebe i okolnosti.

Trigon sa retrogradnim Uranom u Blizancima - iznenadne ideje, promena rutine, nova rešenja, oslobađanje od starih obrazaca. Uran u Blizancima donosi mentalnu revoluciju, a u trigonu sa Mesecom - poziv da se oslobodimo od onoga što nas sputava u svakodnevici....za mnoge druga šansa (retrogradnost).

Na slici neba - karta neba za 21.septembar vidite konfiguraciju - Zmaj!
Aspekti koji čine ovu konfiguraciju pokazuju da i u najvećim izazovima postoje putevi izlaza i šanse za transformaciju.

Prelaz u Vagu
29° Device je i granica sa Vagom: završavamo analitični deo puta, onaj praktični, zemljani (Devica) i spremamo se za ulazak u vazdušni (Vaga) prostor odnosa, ravnoteže i partnerstva. Ovaj prelaz neće biti lak za sve - neko će ga doživeti kao olakšanje, a neko kao još jednu lekciju. 

Zaključak
Mlad Mesec u Devici, praćen pomračenjem Sunca, donosi snažno osećanje da je vreme da se nešto završi i (po)očisti - da bi novo moglo da počne. On je istovremeno tačka i uvod, kraj jednog ciklusa i prag novog, koji vodi ka energiji Vage i priči o odnosima i ravnoteži.

Ovo nije običan Mesečev ciklus - početak, ovo je poziv na iskrenost, odlučnost i hrabrost da presečemo i ostavimo iza sebe sve što nas opterećuje. Jer tek oslobođeni možemo ući u novo poglavlje koje nas čeka.

Prepuručujem vam da pročitate još jednom - U susret sezoni pomračenja - OVDE
Da na neki način zaokružite priču o promračenjima do sledeće sezone!


Pre svega jer - But it's always darkest before the dawn - najmračnije je pred zoru...

☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com








петак, 12. септембар 2025.

Sunce i Merkur u Devici – Ja sam ono što mislim: vreme je da se trgnemo



Moto dana:
Ne hrani zlo - ni pogledom, ni ćutanjem


Zvezdani(n) zapis 4435

Danas na zvezdanom nebu
Merkur i Sunce u Devici u sekstilu sa Jupiterom u Raku

Sutra u 12:51 - egzaktna konjunkcija Sunca i Merkura na 20°54' Device.
"Ja sam ono što mislim"

Peti susret ove godine, u znaku koji traži red, jasnoću i svrhu. Završava se ciklus započet 1. avgusta u Lavu, a poruka sada dolazi kroz zemljani filter praktičnosti i analitičke preciznosti.

Merkur Kazimi - u srcu Sunca - donosi trenutak prosvetljenja.
Volja (Sunce) i misao (Merkur) se usklađuju. Srce i um govore istim jezikom.
Ovo je aspekt koji pojačava potrebu za razgovorom, pisanjem, analizom, organizacijom.
U Devici, sve dobija strukturu: beleške, planovi, računi, misli.
Reč ima snagu. Poruka ima težinu.
Um je aktivan, fokusiran, precizan.
Komunikacija sa autoritetima, partnerima, profesorima - dobija novu dimenziju.
Ovo je trenutak kada se misli ne rasipaju - već se kristališu....mnogo su jasnije!
Sunce daje jasnoću, Merkur donosi poruku.
Zajedno u Devici - oni su mozak svakodnevice.
"Ja sam ono što mislim" - sada očiglednije više nego ikada.

Nakon njihovog zajedničkog delovanja u prethodnim nedeljama, posebno u vreme Punog Meseca i pomračenja, Merkur konačno sustiže Sunce.
Kazimi u Devici je kulminacija – dublja spoznaja, jasnija slika.
Poruke koje dolaze danas nisu obične - one su važne.
Merkur, glasnik bogova, donosi informacije koje osvetljavaju našu svrhu.
Sunce, izvor života, daje im snagu.




Poruke Merkura u konjunkciji sa Suncem su uvek značajne.

To je jaka potreba da se nešto kaže, napiše, objavi. Um je sada vrlo aktivan, aktivniji nego inače. Ako tražimo odgovore - krenimo od sebe, jer Sunce uvek osvetljava naš ego i našu unutrašnju istinu. Ovo je vreme kada se više razgovara, telefonira, sastanči, ugovara i pregovara. Nekome baš sada stiže važna vest, nekome jasnoća. I da - sve što se kaže ili napiše u ovom trenutku ima snažan odjek. (iz nedeljnog horoskopa)

I zato nije slučajno što nas upravo ovih dana sa svih strana zasipaju vestima.

Jasno vidimo poruke - na svim naslovnim stranama, u svakoj vesti, u svakom prenaglašenom snimku. To je potreba da se govori, da se prenosi, da se sve vidi i sve zna. Ali, da li baš moramo da vidimo i krv u krupnom planu, da slušamo iste rečenice ponovljene stotinu puta?

Nasilje je postalo glavna vest dana - nasilje na ulicama, na blokadama, u Francuskoj, Nepalu, nasilje u vozovima, na stadionima, u domovima. Ubijaju se ljudi, pale se zgrade, šiklja krv na svim ekranima. Gledamo kako pokušavaju da spale političke protivnike, iako iznad tih prostorija žive obični ljudi. Gledamo odbijanje lečenja onih koji "drugačije misle". Gledamo snimke bez cenzure, dostupne svima, čak i deci.

U Americi atentat na mladog čoveka koji se borio za vrednosti. I kao da nije dovoljno što tragedija postoji - ona se ponavlja beskonačno puta, sa svih strana, dok nam se utiskuje u svest i troši ono malo nade koje imamo.

Sve se prepričava, analizira, ponavlja - od jutra do večeri.

Devica ovde pokazuje svoje lice: analitičnost, kritiku, kritičko mišljenje. 
Ali istovremeno i opasnost da od previše informacija i previše slika izgubimo osećanje mere. Kao da svi postajemo hroničari nasilja.

Devica je znak analize, kritičkog mišljenja i sitnih detalja. Ona traži da se sve složi, da se razdvoji bitno od nebitnog. A šta radimo mi? Umesto da razlučimo, mi se davimo u moru informacija. Prepričavamo, vrtimo snimke, sipamo komentare, ali ne idemo dalje od površine.
To je ono pitanje koje ova konjunkcija traži od nas:
Da li umemo da razlikujemo informaciju od manipulacije, istinu od senzacije, vest od zagađenja uma?

Sunce i Merkur u Devici traže jasnoću.
I možda je to najveći izazov ovog trenutka - da pronađemo meru, da ne dopustimo da nas preplavi mrak, nego da se setimo:  - "Ja sam ono što mislim". 

Ako mislimo samo o nasilju - nasilje postaje naš svet. Ako mislimo o redu, zdravlju i svetlu na kraju tunela - onda makar u svom životu unosimo promenu koju drugi možda neće.

Konjunkcija Sunca i Merkura u Devici nas tera da se zapitamo - gde je granica između informisanja i širenja straha? Da li uopšte umemo da odvojimo ono što je bitno od onoga što nas samo truje? 

Zato je važno:
Ko govori? Šta govori? Zašto govori?
I da li je ono što mislimo - zaista ono što jesmo?



Zapišite.....


Zvezdani(n) zaključak:
I dok se svakodnevno zgražavamo nad vestima i slikama koje nam serviraju, pitam se - šta je sa onim nasiljem koje nema kamere? Sa onim što se dešava iza zatvorenih vrata, u porodicama, u tišini stanova. 
O tome se manje priča, a strah tih žrtava je sada veći nego ikada.

Možda svet ne možemo da promenimo preko noći, ali možemo da ne izgubimo ono najvažnije - empatiju i ljudskost.
Da pogledamo oko sebe, da pitamo kako je neko, da pružimo ruku ili bar toplu reč.

Jer vreme je da se trgnemo - ne od straha, već od ravnodušnosti.
Ako već ne možemo da promenimo svet, možemo bar da ne hranimo zlo... ni pogledom, ni ćutanjem.

Izabrala sam ovu pesmu jer nosi - tiho obećanje nade
Dok svet grca u nasilju, dok se reči pretvaraju u oružje, mene ova pesma podseća da postoji i druga snaga - snaga prisustva, saosećanja, svetla koje vodi kući
"Lights will guide you home / And ignite your bones / And I will try to fix you"
To nije pesma o rešenju - to je pesma o ljudskosti.
O tome da nećemo ćutati. Da nećemo okrenuti pogled.

P.S. Ako želite više na temu - Kazimi (u srcu Sunca) ukucajte u search!


☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com









четвртак, 11. септембар 2025.

Život je lep - kad Jupiter otvori srce

Jupiter u Raku u sekstilu sa Merkurom i Suncem u Devici



Moto dana:
Reč leči, misao širi, ljubav ostaje



Zvezdani(n) zapis 4434

Četvrtak. Dan Jupitera.
Jupiter je u Raku na 19°37’

Na dan Jupitera pišem o Jupiteru.

Sutra nas čekaju dva egzaktna aspekta sa Jupiterom:
12. septembar 09:29 - Sunce sekstil Jupiter
12. septembar 23:53 - Merkur sekstil Jupiter

Jedan na početku dana, drugi pred kraj dana... ali ovi aspekti deluju i danas.

Jupiter se vratio kući 09.juna.
Prešao je u znak Raka gde se oseća uzvišeno i snažno, jer je u Raku u svom znaku egzaltacije - tu gde se širi kroz dom, porodicu, osećanja i pripadnost.

Jupiter "nosi baklju" direktnog hoda
On je trenutno jedina planeta koja nije retrogradna. Jupiter sada ide napred, dok svi ostali zastaju i okreću se unazad. Na retrogradno putovanje krenuće tek 11.novembra, sa 25°09’ Raka - dakle, još dva meseca imamo Jupiterovu direktnu snagu.

Šta Jupiter sada radi?
U Raku je sam... ali ovih dana pravi lepe kontakte - dobro se slaže (sekstil) sa Merkurom, Južnim Mesečevim čvorom i Suncem u Devici. I tu počinje priča o njegovim aktuelnim aspektima.

I dok se Merkur i Sunce u Devici prate u stopu...
Merkur će "uhvatiti" Sunce 13.septembra - biće u egzaktnoj konjukciji...
Jupiter koji je u Raku uzvišen i svoj na svome....lepo sarađuje sa njima:



12. septembar 09:29  
Sunce sekstil Jupiter - Život je lep.

Optimizam se vraća u svakodnevicu - Devica donosi red i jasnoću, Rak sigurnost i toplinu. Ovo je saradnja razuma i osećanja, reda i brižnosti. Prilika da pronađemo sigurnost u malim stvarima i da se širimo kroz ono što nam je blisko i nasvetije.
Ovaj aspekt donosi radost, veru u budućnost, šanse za dobre razgovore, susrete sa ljudima od autoriteta, ali i priliku da se u svakodnevici pronađe smisao. Nije reč o spektakularnim prilikama, već o malim ali važnim pomacima - jednoj odluci, razgovoru, ideji. 

Život je lep bez obzira na sve i ovaj aspekt to podseća.

12. septembar 23:53  
Merkur sekstil Jupiter - Pozitivne misli privlače pozitivne događaje.

Misao postaje jasna i praktična (Devica), a reč dobija snagu podrške i razumevanja (Rak). Ovo je aspekt optimizma, mudrih odluka, toplih razgovora i lepih vesti. Favorizuje učenje, ispite, kraća putovanja, poslovne dogovore.
Jedna rečenica, jedan poziv ili poruka sada mogu promeniti tok dana - nekome vama bitnom ali i nekome koga ne poznajete lično a viđate svakog dana u pošti u marketu....

Negujte lepe misli, birajte reči, obradujte nekog pažnjom.

Ovi aspekti su još jači i intezivniji jer su Sunce i Merkur u konjunkciji koja će biti egzaktna 13.septembra. Jupiter u Raku dodaje snagu i širinu ovoj konjukciji!

Ovo su aspekti gde se jasna misao i praktičan plan (Devica) susreću sa toplinom, zaštitom i poverenjem (Rak).

Pročitajte detaljnije o ovim aspektima: OVDE



Kako nas Jupiter širi - lično i kolektivno

U danima kada se misao, reč, pokret... (Merkur) i volja, identitet, ego, svetlost... (Sunce) udruže sa verom i širinom (Jupiter), ne širi se samo optimizam... širi se prostor razumevanja. Jupiter u Raku ne traži velike gestove, on nas poziva da proširimo srce kroz svakodnevne reči, kroz pažnji, kroz poverenje koje poklanjamo i primamo.

Na ličnom planu, ovi aspekti dodiruju one koji imaju planete oko 19° u znacima Raka, Device, Jarca, Škorpije, Bika - tu se otvaraju vrata za jasnije sagledavanje stvarnosti, mudrije odluke...reči koje leče i prilike koje vraćaju osmeh!

Merkur-Jupiter sekstil posebno pomaže onima koji pišu, uče, pregovaraju, predaju...putuju, ili se spremaju za putovanje...

Na kolektivnom planu, ovo su dani kada se lakše pronalaze rešenja - u obrazovanju, komunikaciji, porodičnim odnosima... u kojima razgovor otvara vrata, a optimizam postaje zarazan. Reč dobija težinu, reč je istinitija i jasnija....

Obrazovanje, mediji, komunikacija - mogu se pojaviti pozitivne vesti, inicijative koje vraćaju poverenje u institucije znanja (ma koliko ne verovali da je ovo trenutno moguće, razmislite malo i bolje (po)slušajte vesti ali i svet oko vas, čućete i lepe stvari ako želite da ih čujete)

Porodične vrednosti  - Jupiter u Raku širi ideju pripadnosti, dok Devica donosi praktične korake ka poboljšanju svakodnevice.

Digitalni prostor - aspekti podržavaju sadržaje koji kombinuju jasnoću, preciznost, analitičnost (Devica) i toplinu, sigurnost, zaštitu (Rak).
Ovo je vreme kada se viralno šire poruke koje inspirišu, ne one koje zastrašuju.
Potrudite se makar što je do vas da tako i bude...

Život jeste lep. A kada se misao i reč udruže sa verom i širinom, onda to i osećamo.


Dragi moji ljubitelji zvezda i astrologije...
Kad god je neka planeta u Raku u meni se probudi sećanje na rečenicu moje majke: 

To su bile i njene poslednje reči, u kojima je ostala sabrana sva njena bezuslovna ljubav, podrška i snaga. I danas, dok pišem o Jupiteru u Raku, setim se i nje i mog oca (u subotu je tatina godišnjica smrti, mamina je bila u junu)  i znam da je istina ono što Jupiter u ovom znaku poručuje: ljubav porodice ostaje i kada ljudi odu. 
Zahvalna sam što su baš oni bili moji roditelji, moj oslonac i moje utočište.

Bol ne nestaje, ali ljubav ostaje da nas drži.
I baš zato - život je lep.


P.S. Kažite vi nekome - Biće sve u redu


Pesma dana: Beatles- Let It Be


☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com










уторак, 9. септембар 2025.

Između dva pomračenja - Sunce i Merkur na kosmičkoj raskrsnici

Sunce i Merkur u Devici u opoziciji sa Severnim Mesečevim Čvorom u Ribama




Moto dana
Ono što zove napred 
neka bude jače od onog što vuče nazad




Zvezdani(n) zapis 4433

Dragi moji ljubitelji zvezda i astrologije
Ja uživam u letu koje je na izdisaju. Ne vidim žuto lišće...odbijam da ga vidim.
Sunce još uvek greje kao da ne zna da je septembar, pravi se da je avgust, a ja se pravim da ne znam ni koji je dan. Meni lepo...:)

Trudim se da ne gledam vesti... samo koliko moram, zbog posla.
Zapravo, zbog tranzita....koji neće da prate sami sebe :)
Cene? Ne gledam ni njih...kupujem šta mi treba, pravim se da sam turista u sopstvenoj zemlji ....pa nek kosmos odluči da li je to luksuz ili potreba. 

Vozim sporednim ulicama, uživam u otkrivanju novih (ko razume shvatiće)...i mislim možda je to dobra strategija i za život: ponekad skrenuti sa glavnog puta

Realnost mi se nesviđa...uredbe iskaču kao pečurke, protesti su sve glasniji i nasilniji, svet se trese na sve strane. Kao da nas stalno podsećaju da ništa nije pod kontrolom… i da, hteli mi ili ne, živimo baš u sezoni pomračenja.

U ovom svetu koji se sve više vrti oko algoritama, ja biram da se vrtim oko zvezda.
I da pišem - jer to je jedini način da ostanem svoja...



Na raskrsnici između prošlosti i budućnosti
birajte put koji vas vodi dalje


I tako... nalazimo se između dva pomračenja.
Totalno pomračenje Meseca u Ribama je iza nas. Pred nama je 21.septembra Mlad Mesec u Devici, praćen delimičnim pomračenjem Sunca - drugi Mlad Mesec u Devici ove godine. Naša druga šansa za novi početak.

Sezona pomračenja je u toku.
Smenjuju se kraj i početak - početak i kraj.
Svetlost i tama se dodiruju, prepliću, razmenjuju poruke.

Pomračenja su uvek povezani sa Mesečevim čvorovima.
Ove nedelje, vrlo lične planete Sunce i Merkur - približavaju se Južnom Mesečevom Čvoru (JMČ) u Devici i prave opoziciju sa Severnim Mesečevim Čvorom u Ribama (SMČ).

Aspekti su egzaktni:
  • 10.septembar 16:03 Sunce konjukcija JMČ/opozicija SMČ
  • 12.septembar 00:22 Merkur konjukcija JMČ/opozicija SMČ

Ovi aspekti već deluju, osećamo ih od samog početka ove nedelje…

Merkur i Sunce idu zajedno, rame uz rame. Njihov egzaktni susret biće 13. septembra, ali pre toga oboje zastaju kod Južnog Mesečevog Čvora u Devici (JMČ). 
Najpre Sunce 10. septembra, pa Merkur 12. septembra, naravno tada su i u opoziciji sa Severnim Mesečevim Čvorom u Ribama (SMČ).



Tama i svetlost se smenjuju, 
ali most ostaje da nas podseti da put uvek postoji

Nalazimo se u energiji između dva pomračenja
Svetlost i tama se smenjuju....
Stvari mogu početi pre nego što stvarno počnu i mogu se završiti nakon što se završe!!!
A sada nas Sunce i Merkur podsećaju da je vreme da se oslobodimo - da se ne držimo tvrdoglavo za staro...

Vreme je da otpustimo perfekcionizam, potrebu za stalnom kontrolom, za "savršenim" odgovorima i analizama bez kraja. Da se suočimo sa preteranim kritikama, stalnim proverama, preteranim radom, zanemarivanjem tela i zdravlja.

JMČ u Devici je kao utabana staza - poznata, ali već izlizana.
Sunce kao ego, identitet, volja sada obasjava tu stazu...osvetljava ono što smo već prošli. Pokazuje nam stare navike, obrasce i situacije koje više ne služe. Možda se iznenada nađemo licem u lice sa nečim što nam je odavno poznato - poslom, obavezama, svakodnevicom, odnosom prema zdravlju, uslugama...
Merkur kao misao, reč, glas, komunikacija u konjukciji sa JMČ vraća nam i poruke i razgovore - bilo da ih još nismo izgovorili, bilo da su već jednom ostali "u fioci". Možda je vreme da se ponovo čujemo sa nekim… a možda i sami sa sobom.

A na drugoj strani puta - SMČ u Ribama poziva nas dalje.
☆ Sunce u opoziciji sa SMČ traži da poverujemo da život ne mora biti savršen. Da nije sve u analizi i kritici. Da ima smisla i ono što se ne može odmah objasniti.
☆ Merkur u opoziciji sa SMČ poziva nas da govorimo i mislimo na drugačiji način - da pustimo mašti i intuiciji da kažu svoje, čak i kad logika negoduje.

Sunce i Merkur skoro u isto vreme imaju susret sa JMČ i opoziciju sa SMČ… i kao da prave most između poznatog i nepoznatog. A mi stojimo na sredini i odlučujemo kojim putem ćemo dalje.

Možete zamisliti i da ste na raskrsnici između prošlosti i budućnosti i odlučujete na koju stranu ćete ići - kojim putem!



Zvezdani(n) zaključak:

I dok stojimo na nevidljivom mostu ili dok smo na raskrsnici između praktične i precizne energije Device i dubine i tišine sanjivih Riba sezona pomračenja nas uči: 
Da bismo otvorili novo poglavlje, moramo završiti staro. 

Pomračenja nas "ne pitaju" - Šta znamo...već šta smo spremni da zaboravimo!

Sunce i Merkur na JMČ stavljaju reflektor na prošlost - ali cilj nije da ostanemo tamo. Opozicija sa SMČ nas gura napred, ka budućnosti, ka novim mislima, novim izborima...

Sunce i Merkur nas vode do mesta razgraničenja: između kontrole i poverenja, između analize i predaje, između reči koje smo izgovorili i onih koje još uvek čekaju da budu izgovorene.

Imajte na umu: Ovo nije vreme za savršen plan. Ovo je vreme za iskrenu odluku.

Na nama je (naš izbor) da li ćemo ostati na poznatoj utabanoj stazi ili ćemo zakoračiti u nepoznato...gde nas zapravo vodi intuicija, san, tišina...tajna neka....

Sve ovo je uvod u ono što dolazi 21.septembra - Mlad Mesec u Devici i delimično pomračenje Sunca. To će biti druga šansa za novi početak u istom znaku - kao da univerzum otvara ista vrata po drugi put i pita: Jeste li sada spremni da prođete?

Zvezdanin savet:
U danima između pomračenja, obratite pažnju na ono što se ponavlja: misli, susreti, osećanja, rečenice.... to su poruke Južnog Mesečevog Čvora. Ako treba proživite ih ponovo, osvestite ih....jer tek kada ih budete razumeli možete ih i pustiti!!!
Zapišite to...možda ćete tek tada lakše pustiti...JMČ od nas ne traži da sve znamo on od nas traži da - verujemo!!!

I još jedan savet: u ovom periodu što češće postavljajte ovo pitanje:
Šta to treba da pustimo da bismo mogli da idemo dalje?

Uz ovu pesmu ja zamišljam -  "otpuštanje starog tereta" - energiju čišćenja
Za sve što vuče nazad, za sve što smo prećutali, za sve potisnuto, zaboravljeno... ova pesma je energetsko čišćenje. "Ritual" (ot)puštanja.
Jer kako Florence kaže: It’s hard to dance with the devil on your back, so shake him off.
Savršena pratnja za tranzite koji traže da se oslobodimo sa - stilom, glasom, srcem....i kukovima:)


☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com






понедељак, 8. септембар 2025.

Šta rade zvezde u periodu od 08.septembra do 15.septembra - Nedeljni horoskop



Moto nedelje:
Dok leto traje u srcu, 
nema zime koja može da nas uplaši

Ove nedelje na zvezdanom nebu:

12.septembar 09:29: Sunce sekstil Jupiter
12.septembar 23:53: Merkur sekstil Jupiter
13.septembar 12:51: Sunce konjukcija  Merkur


Zvezdana nedelja: 08. - 15. septembar

Nedelja iza nas bila je više nego intenzivna.
Završila se sinoćnim Punim Mesecom i pomračenjem u Ribama...
Za mnoge tiše nego što su mislili da hoće ili želeli da bude...

Bilo je i nesanice, nemirnih snova, suza...ali i raznih unutrašnjih otkrića.
Mnogi od nas su morali da zarone malo dublje...a isplivala su razna osećanja i poruke koje dolaze iznutra! Pomračenje u Ribama nas je podsetilo da ne možemo pobeći od sebe, da intuicija zna više nego što mislimo, da su suze ponekad najiskreniji oblik razumevanja.

Mnogi su osetili umor, zbunjenost, ali i olakšanje kao da se nešto završilo, iako nije bilo jasno šta....Možda saznamo uskoro...

A ova nedelja dolazi kao predah  ili barem nešto što liči na predah. 
Na nebu su "samo" tri značajna događaja, a svi se vrte oko priče Sunca, Merkura i Jupitera. 
Tri glasnika svetlosti, misli i smisla. Nešto mirnije energije su tu...mnogo mirnije u poređenju sa onim što je iza nas.

Ali ne opuštajte se previše jer sledeća nedelja (15. - 22. septembar) nosi intenzitet koji će nas ponovo pokrenuti....koja će biti i više nego intezivna i tražiće od nas punu pažnju!
Zato ovu zvezdanu pauzu treba iskoristiti mudro: za razmišljanje, za razgovor, za radost u malim stvarima.

Ova nedelja ukratko
(Instant vodič za vas koji volite brže i kraće)

Sve se dešava u dva dana - petak i subotu.

Petak, 12. septembar Sunce sekstil Jupiter - Život je lep. 
Optimizam se vraća u svakodnevicu. Devica donosi red i jasnoću, Rak sigurnost i toplinu - prilike koje možda nisu velike, ali mogu promeniti tok...

Istog dana Merkur sekstil Jupiter - Pozitivne misli privlače pozitivne događaje. 
Misao postaje jasna i praktična (Devica), a reč dobija snagu podrške i razumevanja (Rak). Lepe vesti, topli razgovori i pravi trenutak za mudre odluke.

Subota, 13. septembar Sunce konjunkcija Merkur - Ja sam ono što mislim. 
Razmišljanje i komunikacija dolaze u prvi plan. U Devici ova konjunkcija naglašava analizu, detalje i potrebu da se sve složi u red. Reč ima snagu da uredi život, a misao postaje odraz ličnosti - identiteta.

Ova nedelja detaljno:

Život je lep

12.septembar 09:29: Sunce sekstil Jupiter
Sunce u Devici, Jupiter u Raku na 19°48'

Poslednji put smo imali ovaj aspekt 06.aprila - Sunce u Ovnu, Jupiter u Blizancima na 16°50′
Sada imamo isti aspekt ali Sunce je u Devici a Jupiter u Raku

Nekada je dovoljno samo osetiti trenutak, udahnuti duboko i setiti se da je život pun mogućnosti - otuda naslov Život je lep!

Ovo je aspekt optimizma, rasta i širine...
Ovde su u ovom aspektu saradnje - Sunce u Devici i Jupiter u Raku
Devica donosi praktičnost, jasnoću i potrebu da sredimo, uredimo, počistimo ono što je razbacano, rastureno, a Jupiter u Raku nudi zaštitu, širenje kroz porodicu, dom i emocije. To je saradnja (sekstil) razuma i osećanja, reda i brižnosti  prilika da pronađemo sigurnost u malim stvarima i da se širimo kroz ono što nam je blisko i poznato..mnogima i nasvetije....

Sunce u Devici ne juri napred kao Ovan, već pažljivo analizira, traži smisao u detaljima, u svakodnevnim ritualima, u tišini između reči. Jupiter u Raku ne otvara vrata znanja kao Blizanci, već širi srce, dom, osećanje pripadnosti. 

Sada je pravo vreme da unesemo red u svakodnevicu, da poslušamo svoje telo, da posvetimo pažnju zdravlju, navikama, poslu, ali i da otvorimo srce i dom - radosti, ljudima koje volimo i onome što nas čini spokojnim.....Zagrlite one koje volite i držite ih čvrsto!

Ovaj aspekt donosi prilike koje možda nisu velike, ali su važne....jedan razgovor, jedna ideja, jedna odluka mogu pokrenuti lanac pozitivnih promena. Budite otvoreni za inspiraciju, ali i spremni da napravite prvi korak.

Osećanje radosti i vere u budućnost dolazi iznutra, ali sada ga možete videti i u spoljašnjem svetu. Ovde važi ono - "Sreća se umnožava kada se deli."

Mogućnosti su tu - prepoznajte ih!

Ovo je aspekt sreće, blagostanja, raspoloženja, optimizma.
Koliko će neko osetiti ovu energiju ide prema "zaslugama" ili drugim rečima zavisi od vaše natalne - lične karte. Jer neće svi osetiti blagotvoran uticaj ovog aspekta. Pesimisti po karakteru (natalni) teže će osetiti ovaj aspekt... Povoljan uticaj ovog aspekta se odnosi na vaše planove, ciljeve, odluke...
Sa njim možete lakše pronaći svoj put u rešavanju nekih tekućih problema, sa njim se lakše možete nositi sa bilo kojim problemom. Stariji i mudriji ljudi, ljudi na položaju mogu vam dati dobar savet ili vam mogu na bilo koji način pomoći....

Sekstil Sunca i Jupitera u tranzitu donosi optimizam, mogućnost da svet i okolinu vidite na drugačiji način... šire i sa više entuzijazma. Negde se rekoh već neće ni osetiti, negde bi čak mogao da uvede u preterani optimizam. Mnogi će poželeti više od života.

Ovo je aspekt....Život je lep. Uživajte dokle traje.
Ovaj aspekt donosi: dobro zdravlje, radost, društvenost, zadovoljstvo, bolje finansije, bolje materijalne prilike i šanse, manje poklone, dobar je za razgovore sa pretpostavljenima, sa onima na vlasti i koji predstavljaju državu. Lep aspekt i tranzit, kratko traje, ali sve što je kratko može da bude i slatko :-).
Pogledajte u kojim vašim kućama se nalaze ove planete tu je negde i vaša priča....

Život je lep....bez obzira na sve...na sva ludila ovog sveta oko nas.
Ovaj aspekt "nosi" poruku ko zna da čita - Život jedan i vredan.



Pozitivne misli privlače pozitivne događaje...

12.septembar 23:53: Merkur sekstil Jupiter
Merkur u Devici, Jupiter u Raku na 19°53'

Poslednji put smo imali ovaj aspekt 5. maja - Merkur u Ovnu, Jupiter u Blizancima na 22°19’.
Sada imamo isti aspekt ali Merkur je u Devici, Jupiter je u Raku.

Ovo je aspekt za optimiste.
Za one koji veruju da nada nije tek reč, već životna filozofija.

Dan kada i "malo svetla" može da obasja ceo umorni dan.

Ovaj aspekt favorizuje učenje, studiranje, prijavu ispita, kraća putovanja, pozitivno razmišljanje...
Optimizam se budi, poslovne transakcije imaju više izgleda za uspeh, povoljno je vreme za sklapanje ugovora, susrete sa pretpostavljenima, sa vlašću, za uspešna poznanstva.
Sve to - sada kroz Devicinu metodičnost i Rakovu emocionalnu dubinu.

Lepe vesti, tople poruke, spontani SMS-ovi, stara dobra pisma... sve su to darovi ovog aspekta. Nemojte čekati - pošaljite vi poruku! Jedna rečenica može da promeni ceo tok nečijeg dana. Ako vam pisanje ne ide - pozovite, izgovorite, javite se.

Kada se Merkur i Jupiter sretnu u harmoničnom aspektu poput sekstila, otvara se prostor za sreću.
(Merkur - reč, misao; Jupiter - istina, smisao.)

Imati ovaj aspekt u natalnoj karti jeste blagoslov.
Ali i ovakav tranzit... iako kratkotrajan - ima svoju moć!
Zato: negujte lepe misli, birajte reči, obradujte nekog osmehom, delom, pažnjom.

Ovaj aspekt je kao stvoren za sve što traži mudrost i otvorenost:
- učenje, studiranje i ispite
- kraća putovanja
- razgovore sa mudrim i važnim ljudima
- poslovne dogovore i potpisivanje ugovora
- širenje pozitivnog pogleda na svet

A kada se sretnu Merkur u Devici u sekstilu sa Jupiterom u Raku:
Merkur u Devici donosi jasnoću, preciznost, analitičnost i praktičnu mudrost. Misao je ovde uredna, razložna i okrenuta ka rešavanju problema. To je komunikacija koja ne traži aplauz, već rešenje, smisao i red. Jupiter u Raku širi horizonte kroz emocije, dom, porodicu, korene. Njegova širina dolazi kroz osećanje pripadnosti, kroz toplinu i sigurnost. On nudi zaštitu i podršku, uči nas da se rast ne meri samo titulama i brojevima, već i dubinom osećaja i povezanosti.

U spoju... ovaj sekstil donosi sposobnost da mudro povežete srce i razum, da pronađete praktična rešenja vođeni intuicijom i unutrašnjim osećajem sigurnosti. To je prilika da u razgovorima i dogovorima pokažete i znanje i empatiju, da odluke budu i ispravne i humane.

Odluke donesene sada, ako su vođene jasnim planom i iskrenim namerama, mogu doneti vrlo dobre rezultate. Iskoristite ovu energiju za: učenje i polaganje ispita, planiranje putovanja, donošenje odluka vezanih za porodicu i dom, sklapanje dogovora i ugovora, kontakte sa osobama koje mogu biti ključne za vaš dalji napredak i sigurnost!

Sreća je na vašoj strani.
Ne zato što će pasti s neba, već zato što ćete ovu energiju dočekati spremni - čistog uma i otvorenog srca.





"Ja sam ono što mislim"

13.septembar 12:51: Sunce konjukcija  Merkur
Sunce i Merkur u Devici na 20°54'

Peti susret Sunca i Merkura ove godine - od ukupno šest... događa se upravo sada, u zemljanom znaku Device. Završava se ciklus započet 01.avgusta u Lavu.
Poslednji put su Sunce i Merkur zajedno plesali u Devici 06. septembra 2023. i sada se vraćaju sa novom porukom!

Kako sam ranije pisala o ovoj konjunkciji - svaka konjunkcija Sunca i Merkura je neka vrsta kulminacije. Završava se jedan ciklus i počinje novi. 

Sunce i Merkur se sretnu (konjunkcija) na određenom stepenu nekog znaka i onda nastave put dalje. Merkur nikada nije udaljen od Sunca više od 28°, tako da je konjunkcija jedini aspekt između ovih planeta.
Svaka konjunkcija Sunca i Merkura nagoveštava rečitost!
Dobar je ovo aspekt - gde god je potrebna reč!
Dobar je i za poslove, pregovore, svuda gde je potrebna neka organizacija i organizovanje, dobar je za kraća putovanja, ma gde god je komunikacija deo neke priče!
Um caruje!

Želja i potreba da se sa nekim razgovara - razgovori obojeni ovde u ovoj konjunkciji energijom Device.

U tranzitu, ova konjunkcija stavlja razmišljanje i komunikaciju u prvi plan. 
Razmišljamo najpre o sebi (Sunce), ali i o drugima - posebno o onima koji predstavljaju Sunce u našim životima: autoritet, otac, pretpostavljeni (šef, direktor...), profesor, ali i muž, ili neko sa kim ste u vezi.
Komunikacija je u vreme ovog tranzita nešto intenzivnija (konjunkcija - intenzitet).
To je jaka potreba da se nešto kaže... napiše, objavi...
Um je vrlo aktivan, aktivniji nego inače.
Ako tražite neke odgovore - krenite od sebe (Sunce - ego).
Ovo je period kada se više telefonira, sastanči, ugovara, pregovara...
Nekome stigne neka bitna vest.
Sve što kažete ili napišete ima jak uticaj.

Konjunkcija u znaku Device
U Devici ova konjunkcija posebno naglašava praktičan um, oštru analizu, smisao za detalje i potrebu da se sve složi u jasnu i urednu celinu. To je trenutak da rešavate sitnice koje vas muče, da napišete plan, da u razgovoru odvojite važno od nevažnog ("drvo od šume"). Sunce daje jasnoću, Merkur preciznost - zajedno u Devici oni su mozak koji zna kako da funkcioniše svakodnevica.

Možda ćete se naći za stolom prekrivenim beleškama, računima, rokovnikom i hemijskom koja švrlja po papiru. Možda ćete shvatiti da u fioci konačno treba da se napravi red, a u mislima još više. Ili ćete jednostavno razgovarati s nekim - o zdravlju, poslu, navikama i otkriti da upravo u tim "malim" razgovorima leži ključ velikih stvari.

Energija Device nas uči da ništa nije suvišno ako vodi redu, zdravlju i boljoj organizaciji. Zato sada, više nego inače važi -  ja sam ono što mislim.

Drugim rečima – sada mislimo ono što jesmo. I govorimo ono što zaista mislimo.



P.S. Što se mene tiče možda će uskoro kraj leta ...ali ja ga ne puštam iz srca
Dok svi pričaju o jeseni, čak i o zimi....o kraju, o zatvaranju, ova nedelja nosi poruku:
Dok leto traje u srcu, nema zime koja može da nas uplaši.
To nije samo moto - to je stav. To je moj izbor da život i svet posmatram kroz toplinu, kroz pokret, kroz svetlost.
Zvezde ove nedelje kao što i sami vidite ne donose dramu, već darove: 
Optimizam, jasnu misao, lepu reč.
U svetu koji više ne viče već urla....ova nedelja poklanja malo tišine (pred buru)


Ni pesma nije slučajna. 
Volim ovaj ritam, koji budi čula, koji podseća da je život pokret, da je radost stvar odluke.
To je pesma koja ne pita da li je leto.... ona ga priziva.
Jer leto nije samo godišnje doba. Leto je stanje duha.
Ove nedelje, ja biram svetlost...biram misao koja leči, reči koje nas povezuju a ne razdvajaju.
Srce zna da leto još traje. A dok traje - sve je moguće

☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com