Приказивање постова са ознаком Sinastrija. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком Sinastrija. Прикажи све постове

уторак, 5. август 2025.

Ljubav pod reflektorima: Zašto baš sada gledamo Pamelu i Liama?


Moto dana:
Ljubav nije uvek ono što vidimo, 
ali uvek jeste ono što osećamo.



Zvezdani(n) zapis 4409
Utorak. Dan Marsa.
Mars je u Devici na 29°


Zvezdani(n) trenutak:
Moj Merkur piše...

Gde god da tražili lepotu, naići ćete na ljubav - makar bila skrivena.
Od mog rođendana do danas, iz frižidera mi iskaču Liam Neeson i Pamela Anderson. 
Njegove filmove volim, njene filmove nisam gledala, ali jesam seriju sa kojom se proslavila. 
Naravno, primetila sam Pamelinu promenu stila i svaka joj čast...ali ponekad mi to deluje toliko napadno da mi se sad manje dopada. 

I naravno, kada je euforija oko njih dvoje počela da raste, pogledala sam o čemu se tu radi...

Premijera njihovog filma The Naked Gun bila je 28.jula. Tada su prvi put javno pokazali bliskost. 
Već sutradan, 29.jula, mediji su brujali o njihovoj vezi, a 01.avgusta film je zvanično izašao.
Dakle, ako sam dobro ispratila, njihovo prvo zvanično pojavljivanje kao para desilo se baš na premijeri - zajedno na crvenom tepihu, osmesi, nežnosti, i medijska mašina se pokrenula.

Vi koji čitate blog znate aspekte tih dana, ali hajde da vas malo podsetim:
Kraj jula, početak avgusta...
Mlad Mesec u Lavu ostavio je poziv za obnovu srca, a retrogradni Merkur u istom znaku šaputao je stare replike pod reflektorima. Sunce u Lavu daje scenu i dramu, ali Neptun i Saturn, retrogradni u Ovnu, u trigonu grade pozadinu - kao ona melodija koju svi prepoznaju, ali niko ne zna odakle im.

Venera u Blizancima kvadrat Marsa u Devici - signal za zamršene simbole i nesporazume.
Mesec u Vagi - taman u vreme javne objave veze. 
Sunce konjunkcija retrogradni Merkur - trenutak da se izgovori ono što već svi ionako osećaju.
A Venerini kvadrati sa retrogradnim Saturnom i Neptunom - postavljaju ono suštinsko pitanje:
Da li je ovo ljubav? Ili samo još jedna arhetipska bajka u kojoj se prepoznajemo? 
Ili možda još jedna holivudska marketinška magija?

Njihov susret kroz film nije ostao samo na ekranu, mediji, publika i algoritmi "videli su ljubav", prepoznali su je kolektivno...ali sa intenzitetom koji prevazilazi uobičajeni trač.

Fascinantno mi je - zašto nas privlače romanse poznatih?
Da li tražimo iskrenost, uprkos reflektorima? Ili samo projektujemo svoje želje na te poznate ličnosti?



Nijedan susret nije slučajan.

A kada su dve javne ličnosti spojene pred očima javnosti, to je već scena u kojoj svako može da pročita ponešto svoje. Slede osnovni astrološki podaci.

☆ Liam Neeson - Blizanac/Strelac, Mesecu Strelcu.....Večni tragač za smislom, ali s dušom koja voli jednostavne, direktne reči. Njegova Venera u Blizancima voli igru, flert, ali uvek traži osobu s kojom može da se priča. Mars u Škorpiji - emocije nosi duboko, ali kada voli, voli bez zadrške. Jupiter u Biku - voli stabilnost, dugotrajnost, tradiciju, ali i hedonizam. Saturn u Vagi - saveznik odnosa koji moraju biti ravnoteža duše i tela. *On je udovac od 2009.

☆ Pamela Anderson - Rak/Blizanac, Mesec u Ovnu...Instinktivna, srčana, ali emotivno ranjiva kada su stvarna osećanja u pitanju. Njena Venera u Lavu - voli reflektore, ali traži onog ko će znati da vidi i ono što se krije iza kulisa. Mars u Vagi - uvek traži ravnotežu, ali ponekad bira "pogrešne borbe". Saturn u Ovnu - unutrašnja borba između potrebe da bude prva i straha od gubitka autentičnosti. *Ona se udavala pet puta

Njihove Venere pričaju različite jezike (vazduh i vatra), ali se prepoznaju u potrebi za pažnjom i igrom. Njegov Merkur u Blizancima i njen RMerkur u Raku mogu izgledati kao razgovor dve različite škole mišljenja...ali kada se reči izgovaraju srcem, razlike se brišu.

Njegov Mesec u Strelcu i njen Mesec u Ovnu - spoj avanturista, ali onih koji duboko u sebi traže dom, iako ga često vide na različitim mestima.

Njegov i njen Saturn su u opoziciji - taj odnos mora biti lekcija, pitanje odgovornosti prema sebi i onome što predstavljaju kao par. Ali baš zbog toga, to je susret koji nosi priču. 
Ne nužno "srećan kraj", ali sigurno priču koja ima smisla u kontekstu vremena u kojem su se spojili. I ono što je sasvim sigurno mogu biti prijatelji do kraja života!

Nema slučajnosti. Samo sinhroniciteti koji čekaju da ih neko pročita.

I znam....kod mnogih se vrzma i ovako pitanje:
Je l’ to prava veza ili marketinška ujdurma?

Ali mi znamo da to nikada nije crno-belo.

Gledajući njihove natalne karte - odgovor je: njih dvoje su autentično fascinirani jedno drugim, ali žive tu fascinaciju pod reflektorima...i svako je svestan te scene.


Šta ukazuje na autentičnost?

Mesec u Ovnu njen i Mesec u Strelcu njegov - tu nema foliranja. Oboje su vatreni, impulsivni, i kada proradi emocija, oni reaguju odmah. Mesec u Ovnu (Pamela) traži direktan odgovor, a Mesec u Strelcu (Liam) voli da filozofira, bitan mu je moral...i širina.

Njegova Venera u Blizancima – njena Venera u Lavu ovo jeste različit temperament, ali ih spaja igra, flert, zabava. Oboje vole medijsku pažnju, ali Neeson tu pažnju koristi za šarmantno zbijanje šala, dok Pamela koristi da šalje dublju poruku o sebi. Oni jesu kompatibilni u tom smislu: vole publiku, ali se ne gube u njoj.

Opozicija Saturna - ozbiljna priča. Saturn u Vagi (Liam) traži balans i poštovanje u vezi, dok njen Saturn u Ovnu tera da uči lekcije o “Ja i Ti”. Ovo nisu aspekti za "lažnjake" jer Saturn traži cenu. 
Ako je ovo marketing, onda je to marketinška škola preživljavanja, a ne površan PR trik.


Šta ukazuje na svesnu igru sa reflektorima:

Venera u Lavu kod nje - Pamela zna šta znači scena. Ona može biti iskreno zaljubljena i istovremeno svesna kamere. Kod nje to nije foliranje, već instinktivna potreba da emociju pokloni publici.

Njegov Merkur u Blizancima - Neeson zna kako da priču ispriča na više načina. On je tip koji može da bude potpuno iskren i da publika i dalje pomisli da je to neka PR strategija.

Moje mišljenje je da nisu "fejk", ali su vrlo svesni efekta koji imaju. 
Njihov susret ima autentičnu hemiju, ali oboje umeju da tu hemiju zapakuju za publiku.
Nisu ušli u vezu zbog reklame, ali će svakako umeti da koriste reflektore kad već svetle.
Ne bih rekla da je ovo "dogovorena romansa", ali jeste veza koja neće imati mira od očiju javnosti, i toga su oboje svesni. 



Poziv na istraživanje

Moj stav je da se najbolje uči iz primera.
Ja vam ne nudim gotove odgovore, nešto je i do vas
Ovo je poziv.... da sednete, otvorite karte i zapitate se: Šta ja ovde vidim?

Svaka natalna karta je kao prozor. Ne gledamo svi kroz isti stakleni okvir. 
Nekome će Pamela i Liam biti priča o karmičkim susretima, drugome o medijskom šarenilu, trećem o tome kako Venera u Lavu voli da svetli, čak i kad Saturn pravi ozbiljne grimase iz pozadine.

Zato vas pozivam...uzmite njihove karte, pogledajte tranzite, uporedni ako vam je do parova. 
Ne tražite gotove odgovore. Igrajte se, istražujte. 
Jer astrologija se ne uči iz "copy-paste" šablona, već iz ličnog otkrića.

Svaka javna romansa je više od trača.... to je ogledalo kolektivnog sna, želje, pa čak i straha da priznamo šta sami tražimo. A ono što otkrijete kroz te karte, to je već vaš lični susret sa simbolima.


Zvezdani(n) zaključak

Ponekad se pitamo zašto nas određeni parovi toliko fasciniraju, baš u određenom trenutku.
I nije to “hleba i igara” u onom najbanalnijem smislu. Više je to ona tiha potreba da negde, bilo gde, vidimo priču o dvoje ljudi koji se gledaju s osmehom, a ne preko nišana.

Ovih dana, kad slike gladne dece i pretnje novim ratovima pune naslovne strane, algoritam nam, svesno ili ne servira priče koje prizivaju nešto drugo. Ne bekstvo od realnosti, već mali predah. 
Da se podsetimo da postoji i ona druga energija, ona koja kaže - vodite ljubav, a ne rat.

Zato ovaj susret Pamele i Liama nije "slučajan". Možda nije ni romansa "veka", ali jeste simbol. Simbol da negde, iza reflektora i kamera, postoje ljudi koji se, makar na trenutak, sete da se nasmeju jedno drugom.

A nama, astrolozima, ovi trenuci služe kao poziv. 
Da ne gledamo samo aspekte, već i ono što oni znače za nas, ovde i sada.

I zato vas opet vraćam na ono što stalno govorim i pišem....astrologija nije igra pogađanja, već potraga za smislom. U njihovim kartama, tranzitima, u svakoj priči koju nam nebo servira, krije se neki "naš" odgovor.

Tražite ga.


Ko želi može da pročita i ovaj tekst koji je inače i jedan od najčitanijih tekstova na blogu:
Suprotnosti se privlače, ali se slično sličnom raduje....nešto o sinastriji....




☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com






недеља, 20. октобар 2024.

Na ovaj dan (nešto lično)


Moto dana:
"A sećanja, kad se jednom krenu, 
ne zadržavaju se kod početka."


Zvezdani(n) zapis 4203
Nedelja. Dan Sunca. Sunce je u Vagi na 27°27’

Na današnji dan...
Nekada, ne tako davno na današnji dan je obeležavan Dan Beograda.
Na ovaj dan 1944. Beograd je oslobođen. Dan Beograda je sada 16.aprila
Danas je i praznik posvećen Svetim mučenicima Sergiju i Vakhu, u narodu poznatiji kao Srđevdan.
Veruje se da su ovi svetitelji zaštitnici obućara, opančara i zemljoradnika. Prema predanju Sveti Sergije danas obilazi obućare i slavi sa njima. Za mene ovaj praznik ima poseban značaj iz više razloga.

Noćas u ponoć mi je izašlo obaveštenje za nešto što znam i što ne mogu da zaboravim po čemu je ovaj dan meni još bitan. Neke datume pamtimo dok smo živi...

A sećanja, kad  jednom krenu, ne zadržavaju se kod početka.
Mene su od jutros zaskočila sećanja.... Na ovaj dan neko bi slavio rođendan ali nije više među živima! Moja sećanja su ga od jutros oživela!

Šta dobijamo sećanjima?
Ponekad je to beg od stvarnosti, ponekad mazohistička potreba da se obnovi neka priča.
Sećanja nas vraćaju u prošlost ponekad onako kako smo je mi videli...idealizujemo je, najčešće je tako! Neko vraćajući se u prošlost priziva samo lepe uspomene, neko one manje lepe. Najčešće prekrajamo prošlost jer nam je tako lakše...sve u stilu "Pamtim samo srećne dane".

Iskreno ja volim priče koje me podsećaju na važne stvari u životu.
Mene ovo današnje sećanje podseća na to da je mnogo bitno i važno da se držimo blizu onih koje volimo, da ih nikada ne uzimamo zdravo za gotovo, jer nikada ne znamo šta se može desiti sutra.

Velike ljubavi nikada ne budu prošlost...
Bez obzira kako su se završile....naravno život ide dalje, mi nastavljamo da živimo.
Ova ljubav dogodila se pre mnogo godina. Ona je i prestala davno...i uvek je bila ljubav sa lepim sećanjima. Posle nje stigla je druga baš u vreme kada sam mislila da više nikada neću voleti niti će mene neko voleti....ali sudbina uvek ima više mašte od nas samih..
Što se sećanja na tu ljubav tiče....ona nisu samo lepa....baš suprotno, ali to nije tema :).

Sećanja su čudna kategorija...
I da nije bilo obaveštenja na telefonu koje nisam obrisala jer ne mogu, setila bih se. 
Setila bih se i bez tkz. notifikacije i upozorenja. Sećanja su čudna kategorija.
Postoje neka sećanja i neke uspomene koje će (za)uvek biti tu....
I da hoćemo, ne možemo zaboraviti da smo nekada voleli...mnogo voleli i bili voljeni.
Ne umiru sećanja sa onima koji više nisu sa nama.




Za osmeh je potreban trenutak....trenutak je ovde sećanje.
Ovo sećanje je "podvučeno crvenom olovkom".
Sećanje na jednu Vagu čiji su Merkur i Sunce bili na mom ASC, a Venera preko mog Neptuna, Pluton preko moje Venere. Njegov Jupiter u sekstilu sa mojim Marsom u Blizancima. Bilo je privlačnosti, romantike, strasti. Njegov Mesec u Strelcu u trigonu sa mojim Suncem i Merkurom. Njegov Kiron egzaktno preko mog Jupitera u Ribama. Njegov SMČ u Raku u egzaktnom sekstilu sa mojom Venerom u Devici...Morali smo da se sretnemo. Upoznali smo se jednog jula 2000. godine. 
Trenuci čine godine....Sitnice život znače. Tih sitnica se danas prisećam.
Postoje i neke fotografije koje su sačuvale od zaborava neke neponovljive trenutke.
Danas ne postoji za mene bolje mesto od mesta gde se nalaze uspomene na jednu emociju, jednu ljubav...Redovni čitaoci znaju za ovu priču, pisala sam o njemu ranije...morala sam i danas.

Merkur u Škorpiji je egzaktno "preko" mog natalnog Neptuna i u trigonu je sa mojim natalnim RJupiterom u Ribama iz 5.kuće. Venera u Strelcu je danas u sekstilu sa mojim Lavovskim Suncem i Merkurom i SMČ u Lavu. RSaturn u Ribama prolazi mojom 5.kućom u trigonu je sa Nat Neptunom...
Možda su moja sećanja previše romantična...ali činjenica je da smo nas dvoje bez obzira na kraj ostali prijatelji do kraja njegovog života!

Voleli smo slične stvari, kroz našu priču sam shvatila ono sličan se sličnom raduje. 
On je voleo što "gledam u zvezde", sa njim sam obnavljala svoje znanje iz latinskog, učila po neku francusku reč...satima smo pričali o istoriji, umetnosti....volela sam što me je zvao papillon (leptirić)...Razdvajali su nas gradovi i 245 kilometara, razdajalo nas je još po nešto, kraj je došao lagano...ali nismo prekidali naše male noćne razgovore, SMS dopisivanja, čvrsto smo se grlili pri svakom susretu, radovali i njegovim i mojim uspesima...čestitala sam mu kada se oženio :).

P.S. Zanimljivo je da sam njega u tekstu  Suprotnosti se privlače, ali se slično sličnom raduje....nešto o sinastriji! spomenula samo kao primer nečije Venere (njegova) preko mog Plutona :).

Ja i dalje gledam u zvezde, one me ponekad podsećaju na prošla vremena. 
Ljubav je cilj života, a ona je uvek u nama...smenjuju se samo oni kojima tu ljubav dajemo i od istih primamo.

Mesec je danas u Blizancima, ide ka kvadratu sa RSaturnom u Ribama....
I ja već osećam onaj čuveni D-mol...izvadila sam albume jer sa njim imam više onih starih dobrih fotografija, mobilni telefoni nisu bili tada pametni :), i jesam tužna...ali i srećna što sam ga poznavala...

☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...






Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286 ili mail snezana9@gmail.com

недеља, 20. август 2023.

Uticaj mobilnih telefona na naše veze (fabing i sinastrija)...




Pitaju me juče da li sam čula za Fabing! 
Prvo sam se naježila na tu reč u negativnom smislu, instikt mi je govorio da je to nešto što ne valja.
Nisam znala šta je fabing, pa sam pitala google...
Ispada da je to ono kada vam je pametni telefon bitniji od (pametnog) partnera/partnerke! 

Prvo što mi je palo na pamet je Bonton!
Sigurna sam da ovu stranu reč znate, ukratko:
Bonton – pravila lepog ponašanja. 
Ja bih izbacila ovo pravila i ostavila samo - lepo ponašanje ili lepo vaspitanje!
Bonton je ponašanje u skladu sa situacijom i mestom na kome se nalazite!
Da li je mobilnom telefonu mesto za stolom na nekom ručku ili večeri...itd.

Fabing (engleski phubbing)
Phone (telefon) i snubbing (potcenjivanje)
Ili ko je bitniji telefon ili osoba sa kojom razgovarate...
Ne znam koji bi bukvalni prevod bio ali meni liči na nevaspitanje, nepoštovanje...
Ne treba puno pametovati...ako u nekoj vezi postoji taj fabing onda nisu krivi telefoni...već toj vezi nešto ozbiljno fali! Prvo tu je prisutno nepoštovanje drugo i nezainteresovanost
Da li će neko raskinuti vezu ili će se razvesti svakako ne zavisi od fabinga već zbog ignorisanja, nezainteresovanosti, nepoštovanja i bezobrazluka!

Ako volite nekoga i taj neko voli vas isključićete obaveštenja, zatim razgovarajte zbog čega vam je zanimljiviji i važniji telefon od vaše veze (više volite telefon od partnera).
U većini slučajeva tkz skrolovanje je zapravo bekstvo od nečega ili nekog!
Kada oba partnera to rade u vreme sastanka, ili nekog zajedničkog vremena to je baš loš znak.
Negde samo jedan partner više posvećuje pažnju svom telefonu nego partneru, ovaj drugi se oseća odbačeno i nevoljeno! Kada to rade oba partnera zaista nešto nije kako treba!



Ne krivite telefon i društvene mreže!
Već razmislite zašto proveravate ko zove čim telefon zazvoni nekada usred nekog važnog razgovora...možda i u toku neke akcije. Zašto svoj telefon nosite i u kupatilo. Zašto držite telefon u spavaćoj sobi! Zašto posežete za telefonom čim nastupi tišina između vas i partnera.

Odgovori vas mogu iznenaditi ali i ne moraju.
Nešto svakako nije dobro u vašoj vezi, braku...Ovde mogu biti u pitanju bilo koje veze i emotivne i porodične, prijateljske, poslovne...Kada ovaj fabing :) postane nešto uobičajeno zapitajte se kakva su vaša osećanja ili osećanja onog preko puta vas. 
Još ako krenete da upoređujete vaš odnos sa odnosima nekih veza na FB ili Instagramu problem je još veći. Možda baš oni imaju veći problem od vašeg ali ulepšavaju ili filtriraju svoje veze a da vi to ne znate. 

Jedinstven odgovor ne postiji, kao i za mnogo toga drugog, ali u osnovi ovde je problem u nepoštovanju, nevaspitanju ali pre svega u komunikaciji. U lošoj komunikaciji, negde čak i izostanku komunikacije!

Ako ste svesni problema i ako želite problem da rešite prvo priznajte da imate problem. Razgovarajte. Isključite telefon bar nekoliko sati. Dogovorite neku vrstu zabranjene zone za telefon. Držite telefon u tašni ili džepu, isključite obaveštanja. 
Ako to radi samo jedan partner i tu je potreban jedan direktan i iskren razgovor. Morate reći da vam to smeta i da se osećate da vas zapostavlja možda se osećate i kao da vas "vara" s telefonom.. Pokažite mu svojim primerom tako što ćete pred njim da sklonite svoj telefon. Ovde neće pomoći ljutnja, ucenjivanje, ultimatumi. Ovde će pomoći ljubav, ako je ima eto i rešenja!


U astrološkom smislu problem možemo pronaći u natalnom horoskopu pojedinca ali i u sinastriji - upoređivanje natalnih horoskopa!

U uporednom horoskopu se "kriju" mnogi odgovori i informacije o nekoj vezi (bilo kojoj).
U uporednom horoskopu lakše ćete doći do razumevanja vaše veze, do prednosti koje veza ima ali i do slabosti. Priču o sinastriji imate ovde

Sinastrija - razumevanje ljudskih odnosa kroz astrologiju (Ronald Dejvison)
Sinastrija..... Syn (uzajamno spajanje) Astron (zvezda)...uzajamno spajanje zvezda - uporedni horoskop - astrologija odnosa!

Komunikacija kao jedan od segmenata sinastrije (odnosa)!
U ovom konkretnom slučaju tkz fabinga treba obratiti pažnju na segment  kominikacije u sinastriji, Komunikacija je jako bitna stavka za uspešnost bilo koje veze pa i ljubavne!
Ako postoji problem u komunikaciji, ako nema razumevanja to će svakako iskomplikovati vezu pa će eto biti i tog fabinga. U astrološkom smislu potrebno je da obratimo pažnju na Merkura u svakoj karti posebno (moj Merkur, tvoj Merkur) pa tek onda i u uporednoj (naši Merkuri).

Ako su vaši Merkuri u konjukciji to je super mada je retko, ako Merkur jedne osobe ima harmonične aspekte sa Merkurom druge osobe to je dobar pokazatelj dobre komunikacije i razumevanja. 
Na primer ako imate konjukciju vaših Merkura u sinastriji vi se svakako često gledate "oči u oči" i često "govorite očima". Ako su vam Merkuri u sekstilu ovde razgovor teče glatko, razgovori su stimulativni, rado razgovarate!
Ako Merkuri nisu u kontaktu (aspektu) ništa nije izgubljeno, ima drugih aspekata. Dobro je kada je Merkur jedne osobe u harmoničnom aspektu ili konjukciji sa Mesecom ili Venerom druge osobe.

O neharmoničnim aspektima (kvadrat, opozicija) ne treba mnogo pametovati i sami znate kuda to vodi...ka lošoj komunikaciji. Loša komunikacija eto možda i do tog fabinga! I nije sve baš tako jednostavno za tumačenje. Možda jedna osoba u svom natalnom horoskopu ima neharmonični aspekt Merkura i Marsa, njen Merkur u harmoničnom aspektu sa Merkurom druge osobe, uvek moramo imati na umu taj neharmonični aspekt jer je to autentičan aspekt te osobe, deo je njenog karaktera....itd. 

U sinastriji možemo prepoznati potencijale jedne veze.
Ovde sam se fokusirala na komunikaciju i potencijal za komunikaciju!
Merkur u pojedinačnom horoskopu predstavlja način na koji razmišljamo, predstavlja našu izgovorenu i napisanu reč, naše talente, našu sposobnost komunikacije!
Pozicija Merkura u uporednom horoskopu je jako bitna. Položaj Merkura u nekoj kući partnera ili osobe sa kojom se "upoređujemo" otkriće detalje odnosa, intelektualne potencijala, nešto kao baza odnosa. Nikako ne treba zanemariti aspekte Merkura u sinastriji. To što recimo konjukcija Marsa i Venere u uporednom donosi vatromet osećanja i strasti, neće puno pomoći (ili hoće neko vreme) ako nisu harmonični aspekti Merkura - Merkura ili Merkura sa nekom drugom planetom!



Dakle, ako uveče sedite i "buljite" u ekrane svojih telefona na istom mestu gde ste nekada razgovarali, gledali nešto zajedno, radili nešto zajedno ako se to pretvara u rutinu onda svakako imate problem! Ako na sve to odete u krevet i tamo nastavite sa gledanjem u ekran...znate i sami. Ili ste jednostavno zavisnici od telefona a ni to svakako nije dobro! Inače strah od gubitka telefona takođe ima svoj naziv - nomofobija!

Dragi moji, da se razumemo pametni telefoni su dobra stvar. 
Ja u banku nisam otišla više od godinu dana jer ne moram imam aplikaciju banke što mi skraćuje vreme i čuva živce...Volim ga jer mogu da zabeležim (fotografišem) svaki trenutak, što mi olakšava posao, i privatnu i poslovnu komunikaciju...ima on bezbroj pozitivnih stvari. Ali treba postaviti granice. Treba ga odložiti što češće i što duže. Treba sprovoditi tkz detoks od telefona što češće!



I opet sam se setila nečeg, jednog filma "Perfetti Sconosciuti" (Perfect Strangers).
Sedam dugogodišnjih prijatelja imaju tradicionalnu večeru. U toku razgovora došli su i do mobilnih telefona. Jedan od prijatelja predložio je da kada nekome stigne poruka da tu poruku pročita naglas, a ako je razgovor u pitanju da se uključi spokerfon. Ne bi mi ovaj film pao na pamet da se nisam setila baš tog predloga da svi stave telefone na sto (mada su neki već bili na stolu). Dodaću samo i ovo u filmu je tada bilo Pomračenje Meseca.
Neću vam prepričavati u slučaju da niste gledali film, ali kada je stigla prva poruka sve je počelo...ili postalo je jako napeto. Neke tajne su izašle na videlo!
Svi imamo negde manje negde više, javni, privatni i tajni život. Pojavom moderne tehnike ta granica se skoro pa izgubila! Možda je ovaj film i za neku drugu temu, šta bi se dogodilo kada bi parovi pogledali telefone onog drugog. "To je crna kutija naših života. Koliko parova bi se razišlo, ako bi gledalo jedno drugom u telefon". (citat iz filma).

Nadam se da vam je bio zanimljiv ovaj tekst i da ćete razmisliti i vi o ovom fabingu :)).

☆☆☆

Neka vam zvezde budu naklonjene...

Možda pomogne:



Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286 ili mail snezana9@gmail.com





недеља, 7. август 2022.

Poželi danas nešto, možda se čudo dosađuje...Venera trigon Neptun....i kaži sebi ili drugima Ne ljuti se čoveče...Mars kvadrat Saturn


Moto dana:
"Postoje samo dva načina da živiš: 
da živiš kao da ništa nije čudo 
ili da živiš kao da je sve čudo."

Zvezdani(n) zapis 3564
Nedelja. Dan Sunca.
Sunce je u Lavu na 14°45’

Na pola puta je tranzita na svojoj teritoriji!
Prvi aspeket (dolazeći - aplikacioni) je kvadrat sa SMČ 10.avgusta!
Posle Merkura (kada je boravio u Lavu) i Sunce će biti u kvadratima sa SMČ, Uranom ali neće sa Marsom (10.avgusta sa SMČ, 11.avgusta sa Uranom).
Što se Marsa tiče....i sa njim će biti u kvadratu ali....kasnije kada Sunce pređe u Devicu a Mars u Blizance, (kada više neće biti trostruke konjukcije već samo konjukcija Urana i SMČ), kvadrat će se dogoditi 27.avgusta u vreme Mladog Meseca u Devici!
Dakle, Lavovsko Sunce sledeće nedelje čeka popriličan sukob (kvadrat) sa SMČ i Uranom u Biku!
Svi aspekti Sunca - OVDE


Danas na zvezdanom nebu

07.avgust 18:42: Venera trigon Neptun
07.avgust 21:56: Mars kvadrat Saturn

Danas ljubavnici Venera i Mars imaju svako svoju priču...vrlo različitu!
Venera će na krilima RNeptuna (mašta, snovi, kreativnost....) da uživa, pokušaće da izbegne ili pobegne od stvarnosti u kojoj se Mars svađa (kvadrat) sa RSaturnom...oko pravila, discipline, reda, slobode....i sl. Juče sam vas pripremila detaljno za današnji kvadrat Marsa i RSaturna koji će biti aktivan sve do polovine avgusta. Danas samo ljubav, odmor, uživanje ili Venera trigon RNeptun....

Poželi danas nešto,
možda se čudo dosađuje...

Danas ne razmišljajte o teškim temama....danas uživajte....bar se potrudite!
Pomoći će vam Venera u Raku i RNeptun u Ribama svojim vodenim trigonom!
Stavite ružičaste naočari i sanjajte...budni sanjajte!
I neka se pomešaju duboke vode Raka i još dublje vode Riba.
I ponavljajte : Ljubav je sve što nam treba!
Ali ovo nije "obična" ljubav...ovo je uzvišena ljubav....jer u trigonu su:
Venera - ljubav i Neptun  simbol univerzalne ljubavi, viša oktava Venere!


Retki nađu retke...

I pročitajte ako niste ali i ako jeste ovaj tekst: Srodne duše...
A onda poslušajte svoje srce i uradite šta vam je po volji...sanjajte, meditirajte, uživajte u ljubavi, romantici, Ljubav (Venera) kao iz bajke (Neptun)...aspekt je pozitivan (trigon)... neki delovi te bajke sasvim mogući.... mašta i snovi mogu postati stvarnost. 
Čuda Neptunovska su moguća....Čuda se događaju!

Šta ćete uraditi sa ovom energijom zavisi samo od vas?
Neko će svoju postojeću ljubav produbiti...podići na viši nivo...
Neko će pronaći svoju srodnu dušu....
Neko će na neki put u dvoje...
Neko će se baviti finansijama, ulaganjem..
Neko će pomoći nekome jer nečije malo je nekome puno...
Svi....imamo priliku da naše snove pretvorimo u stvarnost...
Svi...imamo priliku da pokažemo koliko nam je do nekoga stalo, emocije su ovde duboke...
Svi...imamo priliku da predahnemo, odmorimo....meditiramo...

O da...znam Venera će koliko u utorak biti u opoziciji sa RPlutonom u Jarcu. Sve bi mogla da pokvari ova opozicija "jabukom razdora"...ALI izbor je uvek naš...

P.S. Na blogu postoji jedan tekst koji takođe spada u jedan od najčitanijih sa 33.575 pregleda, za koji mislim da je dobar da se ponovo pročita:





Dnevni aspekti
Mesec je u Strelcu


Mesec je u tranzitu kroz vatrenog i optimističnog Strelca...u fazi je rasta...danas će biti vidljiv već 71,1%...i sve je lepši prizor na nebu....


Iz objektiva mog Samsunga (juče)

Noćas u 02:18 Mesec se "svađao" (kvadrat) sa Merkurom....najbolje je ako ste ovu energiju prespavali....
Od jutros u 09:11 Mesec je u trigonu sa  RJupiterom....to je onaj Anđeoski aspekt...pa neka su anđeli sa vama... Neka je sa vama i trigon Venere i RNeptuna u 18:42 uživajte u svakom smislu....
U 20:21 Mesec će biti u trigonu sa  Suncem....harmonija u duši i telu, harmonija u odnosima...
ALI..
U 21:56: Mars će biti u kvadratu sa  RSaturnom....ne dozvolite da vam ova energija naruši harmoniju...
I za kraj dana 22:05 Mesec će biti u trigonu sa RKironom....nadam se da ćete pronaći lek za svoju dušu....i da ćete mirno dočakati sledeću nedelju!

Pesma dana:



Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286 ili mail snezana9@gmail.com

недеља, 11. мај 2014.

Suprotnosti se privlače, ali se slično sličnom raduje....nešto o sinastriji....

Sinastrija - razumevanje ljudskih odnosa kroz astrologiju (Ronald Dejvison)
Sinastrija..... Syn (uzajamno spajanje) Astron (zvezda)...uzajamno spajanje zvezda - uporedni horoskop - astrologija odnosa!!!


Često me pitaju da li je sinastrija dobar način da se utvrdi priroda nekog odnosa.

Naravno da jeste. Jedan od načina.
Kada god se zainteresujemo za tako nešto, za priču o slaganju ili neslaganju sa nekim uvek se tu negde provuče i ona rečenica....Suprotnosti se privlače, ali se slično sličnom raduje.

 
Ako ste u prilici pročitajte ovu knjigu!


Susret....
Dve osobe se sretnu....uspostave neki odnos... nešto postoji između njih... čak i negativna emocija je odnos....ista osoba sretne neku drugu osobu...i sve ide glatko, lepo. Sa dve različite osobe dva različita odnosa. Jedan ide u jednom pravcu drugi u drugom. Sa prvom ide teško, ali oni ostaju u odnosu, sa drugom osobom odnos prosto teče. Jedan je problematičan drugi harmoničan.

Nijedan susret nije slučajan... 
Za sve postoji razlog. Negde su duše prosto prepoznaju. Sudbina umeša svoje prste. I dogodi se susret. I svaki susret, svaki odnos se razvija u određenom pravcu. Jedno od osnovnih pitanja je zašto se neki odnos zasniva u jednom pravcu a neki drugi u drugom. I zašto se neke situacije iz nekih susreta ponavljaju u nekim sledećim.
Nije svaki susret emotivni....Ali najčešće nas interesuju takvi susreti i najčešće se sinastrija radi za emotivne partnere. Mada u svojoj praksi imala sam i poslovne sinastrije, prijateljske, porodične..... 
Ono što se obično traži....za čim se traga zbog čega neko želi da uradi sinastriju su: ljubav, razumevanje, tolerancija, empatija, dobra komunikacija, odnos davanja i primanja....

Ali 


Sve počinje od natalnog - životnog horoskopa!
Od natalnog horoskopa sve počinje i sve se završava, u njemu su i svi odgovori na vaša pitanja. Upoznaj sebe - znaćeš i svoju budućnost!

Natalni horoskop će uvek otkriti naše mogućnosti i predispozicije kao i potencijal koji imamo. U njemu ćemo otkriti i način na koji volimo i ljubav pružamo, ili način na koji ljubav primamo. Odnos prema ljubavi, vezama, partnerstvu, braku... 
Tranziti i progresije će u nekom trenutku aktivirati neke "osetljive" tačke iz natalnog horoskopa... i probuditi te naše mogućnosti i potencijale....Tada uglavnom imamo mogućnost izbora, da neku priliku, mogućnost, šansu iskoristimo ili ih prosto ne vidimo i neosetimo. Svi tranziti i predikcije dolaze uglavnom kao neke lekcije, neke savladamo odmah, neke ne pa moramo u nekoj drugoj prilici i tada obično na teži način....Momenat slobodne volje je uvek prisutan....


Već i sama pomisao da neko želi sinastriju...tu već nešto postoji.... 
Svaka od osoba koje se upoređuju i kojima se radi uporedni horoskop pre svega ima svoju natalnu kartu....svoje predispozicije, sve zajedno sa trenutnim i budućim tranzitima i predikcijama. To što se uopšte upoređuju uvek ima smisla jer neka vrsta privlačnosti sigurno postoji. Oni imaju indikatore (u sinastriji) da neka veza između njih postoji. Oni čak mogu imati u to vreme i slične tranzite i predikcije...mogućnost veze, braka, rođenja deteta.... Može se u tom trenutku zaključiti da će te dve osobe ući u vezu (obično i bude tako), ali može se dogoditi (nekada bude i tako) da se ne venčaju, i nemaju dete ali da venčanja ili rođenje deteta ipak bude ali sa drugim osobama. Dakle presudni su natalni horoskopi svake osobe. .Ako postoji mogućnost i šansa za brak i dete to se uglavnom i dogodi...ali da li je to osoba zbog koje se radi sinastrija.... to već nije obaveznao.

Bez analize natalnih horoskopa nema ni dobre sinastrije...
Uraditi sinastriju nije problem....ali uraditi sinastriju bez detaljnog proučavanja - analize prvo osobe koja je zainteresovana za sinastriju kao i te druge osobe sa kojom se sinastrija radi....po meni je moguće ali nije dobro čak je i neozbiljno.
Ja nikada i ne radim tako. Tek kada se upoznam (analiziram) sa obe natalne karte svakog pojedinca iz priče o sinastriji tek onda mogu kao šlag na tortu da uradim i sinastriju. Kako u sinastriji uvek polazimo od dva horoskopa to uvek bude i više posla...


:-)))
Svako svoj natalni horoskop može uporediti sa bilo čijim horoskopom ako zna tačne podatke. 
To recimo može da bude vaš horoskop i horoskop omiljenog glumca, glumice, pevača i sl. Vrlo je moguće da utvrdite da postoji velika privlačnost... ali i sami ste svesni da to tog odnosa nikada neće doći. Dakle sinastirija nije garancija da će se neki odnos zaista i realizovati. Prosto u ovakvom slučaju neko može neku romansu proživeti u svojoj mašti.....


Bez Venere je nemoguće utvrditi kakav je nečiji odnos prema vezama generalno. Zatim i da li je neko sposoban i koliko da ostvari sklad i harmoniju. Opis Venere iz natalnog horoskopa daće nam sve bitne odgovore. 5.kuća će nam reći kakav je nečiji emotivni potencijal, 7.kuća obično govori kakve ćemo partnere privlačiti-privući. Izdvojila sam Veneru jer je ona vladar Vage - odnosi, veze, partnerstva,  zbog toga što su najčešće sinastije ipak one emotivne (ljubavne). Mada Venera vlada i Bikom - materijom i vrednostima tako da je ona potrebna i u poslovnoj sinastriji. Naravno ne samo Venera, već i Sunce, Mesec, Merkur, Mars.....i sve ostale planete. Tek kada utvrdimo kakava nam je volja (Sunce), kakva nam je duša (Mesec), kako razmišljamo (Merkur), kako stupamo u akciju (Mars)...kakav nam je odnos prema sreći (Jupiter), prema obavezama (Saturn).....kako reagujemo na iznenađenja (Uran), kakva nam je sposobnost regeneracije (Pluton), kako maštamo (Neptun)....možemo ići dalje....

Sinastrija je grana astrologije koja se bavi tumačenjem odnosa dve osobe (ili više) na osnovu upoređivanja njihovih natalnih horoskopa. Horoskop jedne osobe je u sredini okolo njega je horoskop druge osobe i imamo dva kruga dva prstena (za razliku od natalnog gde imamo samo jedan krug)...Upoređuju se planete (aspekti) jedne i druge osobe i na osnovu toga se dobija slika slaganja ili neslaganja, da li je između njih sklad ili nesklad...


Da se ipak "bacimo" na nešto realnije :-))....a ne na omiljene glumce, pevače i sl. 
Upoznamo nekog....privuče nas ili intelektualno (psihički) ili emotivno, ili fizički ili ako imamo sreće :-)) sve zajedno. Na kraju i uđemo u vezu ili ne ali.... saznamo :-) podatke dotične osobe i uradimo sinastriju.. Ako su u dobrom odnosu Mesec jedne osobe i Venera druge osobe možemo govoriti o osećanjima (ljubavi), ili vladari 7.kuće se dobro slažu mogućnost započinjanja veze je vrlo velika...I vrlo lako možemo ustanoviti da je neki uporedni horoskop skoro pa idealan. Možemo zaključiti da smo upoznali idealnog partnera.... ali često se dogodi da trenutak nije idealan...a to se obično zaključi iz tranzita i predikcija svakog horoskopa posebno. Neki tranziti u nekom vremenu na jednu osobu utiču na jedan način a na drugu na sasvim drugi način....Jedna osoba ima jedne predikcije druga sasvim drugačije. Postoji slaganje ali prosto je trenutak (vreme) pogrešano. Da bi nešto zaista uspelo mora imati slaganje u vremenu i prostoru...


Trigoni i sekstili
govore o slaganju, o ljubavi i razumevanju, kvadrati će ukazati na neku vrstu akcije koja te osobe (koje se upoređuju) može dovesti do nesporazuma, svađa, negde čak i do agresije. Mada kvadrati se nekada mogu posmatrati (u nekim slučajevima) i kao aspekti strasti i velike seksualne privlačnosti...
Mnogo je bitno i koja je planeta na nečijem ASC - ascedentu....
Takođe je vrlo bitno i slaganje ASC obe osobe, da li su oni u trigonu, sekstilu...ili kvadratu. Položaj ascedenata uglavnom govori o priči sviđanja na prvi pogled ili nesviđanja na prvi pogled :-).
Vrlo jake veze su kada je nečiji ASC (ascedent) na nečijem DC (descedent vrh 7.kuće).

Iz ovog primera se vidi da je ASC jedne osobe na ASC druge osobe, da su tu i Jupiter skoro pa na samom ASC i Venera ali dalje od ASC....neko sviđanje postoji :-). Ali ove osobe se nikada neće sresti (mada nikada ne reci nikada :-). U pitanju je Gerard Butler i moj horoskop :-). Da mi se sviđa sviđa mi se, da me usrećuje (Jupiter na ASC) usrećuje me kroz gledanje njegovih filmova....i to je to!


Da li će biti jača fizička privlačnost ili psihička...takođe možemo videti iz uporednog horoskopa.
Ako se Venera jedne osobe nađe na Marsu druge osobe (konjukcija) to je znak velike fizičke privlačnosti te dve osobe...Privlače se kao magnet.
Ako se Venera jedne osobe nađe na Mesecu druge ....to je već emotivna privlačnost, to je ljubav i najčešće uzajamna ljubav......ovaj aspekt uglavnom imaju oni koji su u braku, mada ne obavezno.
Bitne su i kuće posebno one koje imaju više planeta....recimo ako je u nečijem horoskopu više planeta (one druge osobe) u 5.kući (ljubav, deca...), 7.kući (brak...)... to će nam reći da tu ima ljubavi mogućnost dece, uživanja (5.kuća), da je tu i mogućnost braka (7.kuća). Još ako su i neke bitne planete u 8.kući (strast, sex) tu ima i strasti i te bitne fizičke komponente. Ako neke planete "padaju" u nečiju 2.kuću (vrednosti, novac..) možda ta veza ima i neke primese korisnog....i koristi! U 4.kući da bi možda vrlo brzo mogli da žive zajedno .....naravno sve ovo ako postoje tranziti i predikcije u svakom od horoskopa koji se upoređuju.

Venera je jedna od bitnijih planeta u sinastriji....
Ima smisla jer ona i sama po sebi govori o odnosima, ona i vlada Vagom a Vaga je vladar 7.kuće....veze, brak, partnerstvo... Ako je dobro postavljena onda je taj odnos o kome se radi i skladan.. i obrnuto ako nije onda tu obično nema sklada. Možda čak takva Venera (loše postavljena u odnosu na planete osobe sa kojom se upoređuje) ima potrebu koju najčešće i ostvari da manipuliše tom osobom, da šarm Venere koristi u svoju korist i za neku korist.

Opozicije nekih planeta ili znakova.... najčešće su faktori privlačenja. U prirodnom horoskopu imamo znakove koji se uvek nalaze jedan naspram drugog....recimo Ovan i Vaga ili Lav i Vodolija....i ako su u suprotnosti oni se zapravo privlače.....jer uglavnom pronalaze kod onog drugog ono što oni nemaju i obrnuto.....oni se prosto na neki način dopunjuju. Mada se često dogodi i rivalstvo, osećanje konkurencije. Privlače se ali u nekom momentu postaju rivali pa i protivnici... Da, suprotnosti se prvlače ali slično sličnom se raduje.

A to su sekstili i trigoni.....Kada se oni nađu između planeta osoba koje se upoređuju odnos je lep, energije teku glatko i bez većih problema... Ove osobe mogu izgraditi emotivni prijateljski u svakom slučaju skladan odnos.
Ali tu su i kvadrati.....a to je predispozicija za nerazumevanje, za nesklad, svađe, nesporazume. Energija kvadrata ove osobe tera na neke akcije....ako su one usmerene jedan protiv drugog onada to nije dobro ako su akcije usmerene na neki zajednički cilj to može biti dobro....baš ta energija nesklada može ih naterati da bar probaju da razumeju jedan drugog.


Da krenemo ipak od slaganja :-)
Ako u sinastriji dve osobe postoji kontakt - aspekt Sunca i Venere. Taj par će sigurno osetiti neku naklonost, čak i emeociju, ljubav....Kontakt Venere i Venere (Venera jedne osobe i Venera druge osobe) takođe će ukazati na neko slaganje....prosto oni imaju slično shvatanje emocija, vrednosti, znaju šta onaj drugi želi, kako voli i kako daje ljubav. Ovde su konjukcija, opozicija, sekstil i trigon vrlo moćni aspekti....Oni prosto nagoveste da taj par se uazajmno voli, imaju naklonost jedan prema drugom, sreću i radost što su zajedno... Osim što je ovakava emocija uzajamna ona sa ovim aspektima može i da traje.


Evo nekih primera za koje svi znamo:
Dejvid i Viktorija Bekam imaju - Venera sekstil Sunce.
Angelina Džoli i Bred Pit imaju - Venera opozicija Venera.
Džon Lenon i Joko Ono su imali - Venera opozicija Sunce ali i Venera trigon Sunce.

Kontakt Venere i Saturna je jako bitan za dugotrajnost neke veze. Ima smisla. Saturn je planeta obaveze, dugotrajnosti, posvećenosti, Venera je planeta ljubavi, odnosa, veze. Jaki aspekti između ovih planeta u sinastriji mogu nagovestiti jaku i dugotrajnu vezu....jer ove osobe se prosto obavežu jedna drugoj.



Evo nekih primera:
Viktorija Bekam njen Saturn u konjukciji sa Venerom Dejvida Bekama, njegov Saturn trigon njena Venera....Oni su već dugo zajedno!!!

Džoana Vudvord (glumica) i Pol Njumen (glumac), njen Saturn u konjukciji sa njegovom Venerom, njegov Saturn trigon njena Venera...to je bio više nego legendarni brak u Holivudu koji je trajao više od 50 godina. Možete li to i da zamislite :-) Pol Njumen je na pitanje o neverstvu izgovorio ovu čuvenu rečenicu: "Zašto ići po hamburger, kada u kući imate šniclu" :-). Inače ova veza je krenula kao preljuba. Pol Njumen je kada su započeli vezu već bio u braku sa ženom sa kojom je imao troje dece. On sam za to kaže da nije bio toliko neveran koliko je zapravo pronašao svoju idealnu partnerku. Pol Njumen i Džona Vudvord su glumili u kultnom filmu "Dugo, toplo leto"

Vrlo interesantna priča je o kvadratu (nekih planeta) sa Severnim Mesečevim Čvorom.
Ukratko Južni Mesečev Čvor predstavlja "gde smo bili", Severni Mesečev Čvor predstavlja "gde idemo". Kvadrat neke planete iz horoskopa jedne osobe sa Severnim Mesečevim Čvorom druge osobe ukazaće nam na bliskost i veliku privlačnost tih osoba.


Evo još primera:
Angelina Džoli njen Mesec i Mars su u kvadratu sa Severnim Mesečevim Čvorom Breda Pita.
Pol Njumen njegov Mesec je bio u kvadratu sa Severnim Mesečevim Čvorom Džoan Vudvord.
Viktorija Bekam njen Mesec je u kvadratu sa Severnim Mesečevim Čvorom Dejvida Bekama.
Bil Klinton njegovo Sunce je u kvadratu sa Severnim Mesečevim Čvorom Hilari Klinton.



Ko želi da proučava sinastriju kroz neki poznati odnos ovde imate sinastruju Breda i Andželine :-))
Možete ustanoviti šta ih spaja ali i šta razdvaja, zašto se do sada nisu zvanično venčali. 
Kako su i zašto uopšte oni zajedno sa ovakvom sinastrijom.
I kada to proučite shvatićete da je sve moguće!!!



Dakle dvoje ljudi se sretnu.....iz bilo kog razlga....u nekom prostoru i u nekom vremenu. Bilo da je to emotivni, prijateljski...ili poslovni susret. I nešto se događa.... 

Da znate da se nešto događa nije vam potreban astrolog.... On se obično potraži u želji da se sazna da li će neki odnos da traje....to je prvi ponekad i jedini razlog, tek negde "usput" bitno je i kakav je taj odnos. I to je sve sasvim normalno. Iz astrološkog ugla svaki odnos ima neki potencijal. I čim neko već pita za neki odnos tu već postoji ono nešto.
Na paru (onom iz neke sinastrije) je da pokušava, da daje sve od sebe da odnos uspe i da traje, da budu posvećeni jedan drugome, i zainteresovani. A na astrrologu je da pomogne. Mnogo puta sam čula od klijenata da im je neki astrolog rekao da neki odnos (najčešće duge veze i brakovi) nema šanse i da je njihov odnos u osnovi nemoguć. To me i rastuži i naljuti. Niko nema prava da daje takve kvalifikacije. Svaki odnos (sinastrija) u sebi ima i dobre i manje dobre aspekte, položaje planeta i sl. Treba ih detektovati i raditi na njima. I na dobrim i na manje dobrim. Po meni ako neki odnos ima oko dve trećine dobrih aspekata i jednu trećinu onih manje dobrih....moguće je taj odnos sačuvati...moguće je da taj odnos traje.


Ono što posebno želim da naglasim je da astrolog koji radi nečiju sinastiju nije tu da sudi o nečijem odnosu niti da proriče....posebno ne da presuđuje o dužini trajanja. Zadatak astrologa je da zajedno sa tom osobom koja traži sinastriju nekog odnosa najpre prouči karaktere i karakter te osobe i osobe sa kojom ona želi sinastiju, zatim da se pronađu sve dodirne tačke, sve tačke spajanja, bliskosti, emocija, pa i prijateljstva.....i tek na kraju i sve tačke razdvajanja, nesporazuma, neslaganja. I nikako ne treba zaboraviti da na svaki odnos utiču i trenutni i budući tranziti (na svaku osobu posebno)....i tek na kraju videti i predikcije za svaku osobu. I tako zajedno i da dođu do nekog odgovora.



Sada ću vam navesti neke aspekte iz ličnog iskustva ali i neke iz prakse, ne nekim određenim redom već kako mi "padaju na pamet".
Kada se Jupiter (iz jednog horoskopa) nađe na ASC (drugog horoskopa) ali i Venera, to sigurna znak da je veza interesantna. Jedan primer sam vam već gore navela (Ja i gospodin glumac Gerard :-). Ovaj drugi je mnogo životniji i dogodio se u vremenu i prostoru....i opet ja i jedan gospodin :-). Njegov Jupiter i njegova Venera na mom ASC. Ima još njegov Severni Mesečev Čvor je bio u opoziciji sa mojom Venerom, Njegov Mesec na mojoj Veneri. Beše to vrlo interesantna veza...ali naši tranziti i naše predikcije dovoljno drugačiji da je do rastanka moralo da dođe....Međutim to su one veze koje su prosto morale da se dogode i baš u trenutku u kom su se dogodile......


Kada se Neptun (iz jednog horoskopa) nađe preko (konjukcija) Meseca (iz drugog horoskopa). Mesec voli Neptuna.....lepo im je tako zajedno i lako....Međutim lako ne znači uvek i dobro. Ove osobe dele zajedničke iluzije, obmane, izražen romantizam i potrebu za romantikom....tipa neke bajke :-))). On je doneo onu priču prepoznavanja, duhovne bliskosti i prisnosti, psihološko prepozavanje. Upoznala sam osobu koja je ovaj položaj imala u sinastriji sa drugom osobom.

Kada nečiji Mars prelazi preko nečijeg Urana, te osobe mogu imati česti vatromet, i vrlo intezivan odnos....želju za ekstremnim stvarima....od sporta do bilo čega drugog :-). I to sam proživela :-).
Kada je nečija Venera na ASC onog drugog, izuzetna emotivna privlačnost....i to sam proživela :-).


Kada nečija Venera bude preko nečijeg Marsa......prvo što ćete pomisliti je pun pogodak (Džek pot).....možda i jeste, ali ova konjukcija može i biti naporna, teška....nešto kao "udario tuk na luk".....ili nečija Venera se nađe preko Plutona... i to je pun pogodak na prvi pogled....ali ovaj odnos može biti i odnos prožet opsesijom, ljubomorom, koristoljubljem.... Znam neke takve odnose....I vrlo je bitno ne izdvajati samo jedan aspekt ma koliko on bio jak....već sve vreme imati na umu obe ličnosti oba natalna horoskopa i njihove karaktere....Tek svi aspekti će nam dati potpunu sliku.




Još nešto vrlo bitno u priči o sinastriji.....
Veritex.....je astronomska i teoretska tačka gde se seku ekliptika i prvi meridijan....ta tačka se naziva TAČKOM PREOKRETA u astrologiji! Ova tačka je bitna u sinastriji posebno ako se neka planeta jedne osobe nađe u konjukciji sa Veritexom druge osobe...te osobe kod kojih je to slučaj ponekad imaju utisak da ih je sudbina spojila i da je njihov susret - sudbinski!


Iz ličnog primera mogu to i da potvrdim......imala sam dva takva susreta.....oba su bila njihove Venere na mom Veritexu. Međutim pre njih bio je brak a njegov Veritex je bio u konjukciji sa mojim DC - kuća braka. Moj Veritex je u Biku....njihove Venere naravno u Biku. Bile su to vrlo interesantne veze...posebno druga gde osim ove konjukcije bilo je Njegov Mesec preko moje Venere (ljubav), Njegova Venera u sekstilu sa mojim Jupiterom (lepi zajednički trenutci), Njegova Venera u trigonu sa mojim Plutonom (strast, posesivnost, jaka emocija), Njegov Saturn u sekstilu sa mojom Venerom, Njegov Merkur u konjukciji sa mojim Mesecom (mogli smo satima da pričamo). Njegovo Sunce u mojoj 8.kući....ali i moj Mars i Mesec u njegovoj 8.kući su ovu priču podgrejavali. I trajalo je to prilično dugo .....ali neki tranziti i neke predikcije i moje i njegove su presudile i mi više nismo zajedno.



Jedan primer iz prakse:
Evo jedne interesantne sinastrije osoba A (žensko) i osoba B (muško): Njegov Mesec (duša) u trigonu sa njenim Suncem (volja), Merkurom (komunikacija) i Saturnom (obaveze)....dakle jedan skladan odnos....Njegov Mesec u kvadratu sa njenim Severnim Mesečevim Čvorom.....morali su da se sretnu!!! Njegova Venera (u njenoj 5.kući) u trigonu sa njenim Plutonom (iz njene 9.kuće)....ljubav se dogodila a ljubav ima veze sa inostranstvom jer je on stranac....Njegov Mars (u njenoj kući posla) u trigonu sa njenim Uranom (iz kuće inostrastva).....posle započete veze i radili su neke poslove zajdeno...Njegov Uran i Pluton (u njenoj 8.kući) u trigonu sa njenim Severnim Mesečevim Čvorom (iz njene 1.kuće)...dakle zaista su morali da se sretnu....ALI.... njegov Mars (u njenoj 6.kući) u opoziciji sa njenim Mesecom i Marsom (iz 12.kuće), njegov Uran u kvadratu sa njenim Marsom, njegovo Sunce (u njenoj 7.kući) u kvadratu sa njenim Plutonom (9.kuća).....sve ovo tu vezu sve češće potresa, uznemirava, i kao da je posao ono nešto što ih razdvaja, ali i inostrastvo....Međutim presudni su sadašnji tranziti....Ona trenutno proživljava Tran Jupiter u 7.kući (veze) opozicija Nat Venera....neko razdvajanje je na vidiku... On trenutno proživljava dva vrlo napeta aspekta Tran Uran u egzaktnoj opoziciji sa Njegovim Nat Mesecom, ali i Tran Pluton u egzaktnom kvadratu sa Nat Mesecom....Imam ideju šta bi moglo da se dogodi ali to je ipak neka priča koju treba da ispričam sa jednim od aktera ove sinastrije...nije sve za javnost :-).




Kada posle analize svakog natalnog horoskopa pređemo na nečiju sinastriju:
Da bi videli kakav je stvarno nečiji odnos - sinastrija prvo treba da vidimo kakve Sunce, Mesec i ascedent (sveto trojstvo) prave aspekte sa nečijom Venerom i Masom (emocije i seksualnost) ali i sa društvenim i socijalnim planetama Jupiter i Saturn... Mnogo je bitan i Severni Mesečev Čvor njegov položaj i aspekti....naročito za one koji vole karmičku astrologiju. U celoj priči o sinastriji bitan je i Veritex.
Znači ako se pitate da li je ON ili ONA taj ili ta.....onda će vam sinastrija pomoći.
I ne pitajte da li se Ribe i Ovnovi slažu....već se potrudite da saznate podatke osobe sa kojom želite da se slažete. Jer svi mi smo više od našeg Sunčevog znaka....mi smo i naš podznak, naše Sunce ali i svih drugih osam planeta....svi oni zajedno mnogo govore o nama....ali isto to važi i za osobu sa kojom želite da se uporedite. I možda se Ribe i Ovnovi generalno ne slažu....ali možda se NEKA Riba i NEKI Ovan jako dobro slažu.....to će reći njihova SINASTRIJA.
Zapamtite ovo...kada ulazimo u neki ODNOS....ulazimo i u nečiji HOROSKOP!



I na kraju kao i na početku.....Da li će neka veza trajati?
Sve ovo imajte na umu kada se zapitate ali kada i pitate astrologa: Dokle će neka veza da traje?Imajte sve ovo na umu kada se prepoznajete u aspektima i položajima planeta onog za koga pitate (partnera). Dokle se prepoznajete u partnerovim potrebama, njegovim/njenim željama a one se nalaze negde u njegovom/njenom horoskopu u njegovim/njenim planetama i aspektima. 
I opet primer: Partner ima neku Veneru u nekom znaku u nekoj kući i sa nekim aspektima, vi ste njegova Venera....Ili partnerka ima nekog Marsa u nekom znaku u nekoj kući sa nekim aspektima ....vi ste njen Mars. Naravno ovo je samo deo priče ali sam htela da vam dočaram kako to zapravo ide. I kada prestanete da ispunjavate partnerove (bilo da je Venera ili Mars ili nešto sasvim drugo) potrebe, želje i sl. kada prosto krenete da "izlazite" iz njegovog-njenog horoskopa tada je moguć i kraj neke veze. Najčešće se dogodi da neko treći "uđe" u horoskop jednog od partnera (iz neke sinastije)....i šta reći a ne zaplakati :-). Šalu na stranu ali i to se događa.....a to obično nagoveste tranziti i predikcije. Mada naravno to ne mora da bude razlog, već neki sasvim drugi...ima ih toliko da prosto ne bih ni jedan posebno da izdvajam.....setićete se već i sami.



I za kraj....
I ovde moram da se osvrnem na nešto. Često mi stižu pisma i poruke koje ću ovde da parafraziram u jednu: Da li možete da mi samo pogledate šta će da bude sa tom i tom osobom, da li će veza da traje, ne tražim ništa drugo od vas! Naravno tu su uvek i podaci od osobe koja pita i osobe za koju se pita (dva horoskopa). I reč samo ovde ima posebnu težinu! Naravno da ne mogu da odgovaram na takva pitanja ne na način na koji se to ponekad traži od mene. Moj odgovor možete uvek dobiti a on jedino može biti profesionalan....kako i gde imate ovde na Blogu!


Svima vam želim..... da zbog vas neko zvezde skine.....