Приказивање постова са ознаком Retrogradni Neptun u Ribama. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком Retrogradni Neptun u Ribama. Прикажи све постове

среда, 22. октобар 2025.

Veliko finale - Neptuna u Ribama


Moto dana:
Nije magla ta koja skriva put,
već strah da kročimo u nepoznato.


Zvezdani(n) zapis 

22.oktobar 11:47 Neptun ponovo ulazi u Ribe


Neptun se još jednom vraća kući - u svoje Ribe.
Retrogradno...lagano kao pesnik koji nije završio poslednju strofu!
Ovo je njegov poslednji boravak u svom znaku - završno poglavlje jednog dugog, maglovitog, ali i duboko duhovnog ciklusa koji traje još od 2011.

Još jednom, poslednji put, Neptun se vraća u svoj dom - retrogradno, kao putnik koji ne može da ode dok ne završi ono što je ostavio nedovršeno
Ovaj povratak traje do 26.januara 2026. kada će Neptun preći u Ovna i više se neće vratiti u Ribe. 
To je oproštaj, zatvaranje jednog dugog ciklusa koji traje još od 2011. godine.




Povratak izvoru

Neptunov povratak u Ribe nije samo astronomski događaj on je povratak svom postojanju i izvoru! Tamo gde sve počinje ...gde se oseća jako dobro jer je kod svoje kuće, svoj na svome....na kraju zar on nije Gospodar Mora!

Pre trinest godina sam kada je Neptun ušao u Ribe napisala ovo:
"Neptun nam donosi duhovnost pre svega... buđenje svesti, idealizam, neki novi romantizam, inspiraciju, umetnost i snove." (ovde)

I stvarno, od 2011. do danas, sve je to postalo vidljivo.
Svet je živeo u njegovom moru - u magli iluzija, u beskraju informacija, u verovanju i bežanju, u duhovnim pomacima i opasnim samoobmanama.
Bili smo svedoci i njegovog blagoslova i njegovog iskrivljenog ogledala.

Jer Neptun je upravo to - iskrivljeno ogledalo u kojem vidimo ono što želimo, a ne ono što jeste. Planeta snova i zabluda, more koje nas mami da zaronimo, ali nas lako uvuče preduboko ako zaboravimo da dišemo.
On nas je učio da duhovnost nije beg, nego suočavanje s maglom u sebi.
Da je vera lek, ali u većoj dozi - može biti otrov.
Da umetnost i mašta nisu luksuz, već način da preživimo stvarnost.

Zato sada, kada se vraća u Ribe, poslednji put u našim životima, Neptun nas ponovo poziva da se setimo izvora - onog prvog dodira duše sa beskrajem.
Da ponovo poverujemo u ono što ne možemo da objasnimo, ali osećamo duboko.
Da pogledamo unazad, u sopstvenu maglu od 2011. do danas, i da vidimo koliko smo puta lutali, bežali, praštali, maštali.
I da priznamo - nismo sve završili.
Ostalo je još ponešto što traži oproštaj, razumevanje ili tišinu.


Od 04.jula, kada je započeo retrogradni ciklus na 02°10'  Ovna...Neptun nas je već počeo vraćati unatrag, ka onome što nismo dovršili. Sada ulaskom u Ribe ponovo otvara vrata introspekciji, ponovnom razmatranju, premotavanju! 

Ribe su poslednji znak Zodijaka - znak završetaka, tišina, duhovnosti, bega, tajni, skrivenog.... Sada je vreme da se suočimo sa sopstvenim iluzijama, snovima koji su nas nosili ali možda nisu imali temelja, i da (ot)pustimo ono što ne pripada našem sledećem poglavlju (Ovan).




Neptun će sa 29°22’ Riba krenuti direktno 

Od 10.decembra 2025, pa sve do 26.januara 2026.  ostaje na tom poslednjem, najmističnijem stepenu. To je stepen opraštanja, prekretnice ali i stepen poruka iz nesvesnog, vizija, znakova i snova. Tamo gde su Ribe u našem horoskopu, sada osećamo poslednje Neptunove talase...koji su nas je učili o veri, saosećanju, mašti i duhovnosti, ali i o iluzijama, begovima i obmanama.

Ovo veliko finale je poziv da pogledamo unazad i završimo nedovršeno. 
Da se oprostimo od starih navika, da zatvorimo vrata prošlosti i da oslobodimo prostor za novo. 
Kada Neptun u januaru 2026. ponovo zakorači u Ovna i tu ostane, pokrenuće se sasvim nova energija - vatrena, probuđena, inicijativna. Ali da bismo je dočekali, sada treba da se očistimo - iznutra i spolja.
Neptun u Ribama još jednom nas podseća: sve što ne pustimo, nosićemo dalje. 

A novo poglavlje traži slobodu i jasnoću. Zato poslušajte tišinu u sebi, obratite pažnju na snove, na znakove koje vam šalje život....poznati kao "znakovi pored puta".  
Možda upravo sada pronađete poslednji deo slagalice koji vam je nedostajao.

Gde se nalazi 29° Riba u vašoj natalnoj karti? 
Koja kuća? Koji aspekti? 
Upravo tu se dešava završna scena - tu se talasi povlače, ostavljajući poruke u pesku.



Vizije budućeg - priprema za Ovna

Ni Neptunov izlazak iz Riba i ulazak u Ovna nije samo astrološki događaj!
To je energetski prelaz iz vode u vatru, iz pasivnog u aktivno, iz snova u akciju.
Dok još traje ovo razdoblje tišine - bilo bi dobro da se zapitate:
Šta želim da pokrenem kada Neptun konačno uđe u Ovna?
Koji san želim da se ostvari? 

Moj savet vam je da još sada počnete da razmišljate ali i zamišljate šta želite da vam pokrene nova energija - Neptunov ulazak u Ovna (pogledajte i vašu kuću Ovna)



Neptun, energenti i kolektivna magla

Neptun u astrologiji vlada svim tečnostima, gasovima, naftom, ali i nevidljivim tokovima: finansijskim, psihološkim, duhovnim. Pročitajte o Neptunu - (ovde)
U Ribama je svoj na svome - moćan, ali i neuhvatljiv.
Njegov uticaj se ne vidi direktno, već se oseća kroz kolektivne krize, zablude, zavisnosti i pozive na buđenje.

Dok Neptun retrogradno ulazi u Ribe, Evropa se suočava sa energetskom neizvesnošću - sankcije, cene gasa, političke napetosti.
Zemlje Balkana, poput Srbije i Mađarske, pokušavaju da redefinišu energetske sporazume pod pritiskom.
To je klasičan Neptunski scenario: zavisnost od nevidljivog, strah od gubitka kontrole, potreba za poverenjem u tokove koje ne možemo videti... ali ih osećamo.



Ribe kao poziv na (raz)rešenje

Neptunov povratak u Ribe do januara 2026. poziva nas da završimo ciklus kolektivne zavisnosti. Ribe su znak završetaka, duhovnosti, ali i bega i sada je vreme da se zapitamo:

Od čega zavisimo? Šta nas drži u magli?
Gde smo poverovali u iluziju stabilnosti a sada se budimo?

Ova energetska kriza nije samo politička... ona je simbolična.
Poziva na prelazak iz zavisnosti u nezavisnost, iz straha u poverenje, iz skrivenih tokova ka vidljivosti.



Priprema za Ovna - energija akcije

Kada Neptun pređe u Ovna u januaru 2026, započinje era energetskog buđenja.
Ovan je znak akcije, inicijative i vatre  prelazak iz pasivne zavisnosti ka aktivnom stvaranju.
Do tada, imamo priliku da završimo ciklus koji traje od 2011.  da prepoznamo svoje zablude, ali i svoja nadahnuća.


Baš kako sam pre trinest godina pisala:

"Neptun je stigao do svog postojanja, do izvora. Sve što vidimo sada, samo je odraz, a ogledalo je i dalje tu, da nas podseti ko smo bili dok smo sanjali."




Pesma dana: "I Have a Dream" iz filma Mamma Mia!
Ova pesma je nešto kao moja himna (Neptun u 1.kući), moj lični simbol vere u snove
 "I have a dream, a song to sing..." -  da me vodi kroz maglu, da me podseti na izvor, da me pripremi za vatru Ovna.
"I believe in angels, something good in everything I see..." - jer Neptun nas je učio da vidimo ono nevidljivo.. i da verujemo u ono što osećamo.


☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...

AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com





петак, 4. јул 2025.

Neptun kreće na retrogradno putovanje - Slušajte svoj unutrašnji glas. Pratite znakove pored puta.


Moto dana:
Kad ne znaš kuda 
 idi tamo gde ti duša šapuće.


Zvezdani trenutak
Između dva sveta

Zvezde za danas spremaju tri velike priče... ja sam već dve ispričala, a treća čeka da joj dam reč. Budna sam od prvih tragova svetlosti, uz kafu i tišinu... bez vesti, bez šuma sveta.
Imam svoj mali ritual: pogled kroz prozor - tamo plavetnilo neba, mirna zelena šuma, tišina na kraju blokova. Kao da sam zaglavljena između dva sveta: jednog uzdrmanog, užurbanog... i ovog mog, tihog, unutrašnjeg.

Ponekad samo avion preseče to zatišje, klizeći nebom kao znak da neko dolazi, ili odlazi.
I ja  kao da sam danas više na ivici tog odlaska, u mislima koje ne stižem da izgovorim.
Zato od jutros biram tišinu. I pisanje.

Danas je intenzivan dan pod zvezdama.

Dve nebeske poruke već su zapisane, ostala je još jedna - Neptun se vraća unazad. 
A sa njim... možda i mi.



Zvezdana beleška
Slušajte svoj unutrašnji glas. Pratite znakove pored puta.
04. jul 2025. u 23:33 - Neptun kreće retrogradno sa 2°10’ Ovna (158 dana)

Posle uzbudljive konjunkcije Venere i Urana i prelaska Venere u razigrane Blizance - na samom kraju dana,  Neptun "okreće" svoj pravac. Ne naglo, ne glasno. Više kao da zastane, pogleda iza sebe i pita: "Jesmo li sigurni da je ovo pravi put?"

U noći kad se svet još prevrće na drugu stranu jastuka, Neptun započinje svoj redovni godišnji retrogradni ciklus.  Ali ovog puta prvi put posle više od 165 godina - to čini u znaku Ovna.
I to menja sve.

Neptun je bog mora, snova, tišine... ali sada plovi kroz znak ratnika. I to unazad.
Ovan je impuls(ivnost), početak, akcija - ali kada u njemu uspori Neptun, dobijamo pitanje umesto pokreta.

Zašto si uopšte krenuo?
Kuda si hteo da stigneš?
Koji je san tvoj, a koji si poneo da bi se nekome dopao?

Ova retrogradnost ne traži da se povučemo iz sveta, već iz haosa. 
Da napravimo mesto tišini.
Da čujemo ono što je često pretiho - intuiciju.

Neptun sa 2°10' Ovna kreće unazad sve do 22. oktobra, kada se vraća u znak Riba, na završnu etapu jednog ogromnog ciklusa.
Direktno će krenuti 10. decembra sa 29°22’ Riba.
I tako - između Ovna i Riba, između početka i kraja, vodi nas kroz simboličan reset.

U vremenu kad je napolju previše buke, neka unutra bude jasno.
Možda vam se učini da svet trči napred, a vi stojite.
To je u redu.
To nije slabost - to je hrabrost.
Da stanete. Da slušate. Da budete tamo gde jeste.

Neptun u Ovnu sada je poput putnika koji je poneo svoju baklju, ali ju je spustio...ne da bi odustao, već da bi bolje video tragove na zemlji.

Ova retrogradnost neće doneti dramu... osim ako joj je sami ne damo.
Jer najdublje promene često dolaze tiho.
Kao voda koja menja oblik stene, ne udarcem, već postojanošću.




Mali trougao između Urana, Neptuna i Plutona 


Na karti neba za 04. i 07. jul vidi se neobična tišina u pozadini - ona koju ne čujemo odmah, ali koju duša prepoznaje...ako želi!
Nepurn će započeti svoj Retrogradni hod u Ovnu, pozivajući nas da preispitamo snove i vizije koje smo vezali za lični identitet i ideale. U snažnoj, iako neeegzaktnoj konjunkciji sa Saturnom u Ovnu, dolazi do unutrašnjeg razgovora između duhovne težnje (Neptun) i strukture ega (Saturn) - kao da se san želi disciplinovati, a disciplina želi da sanja....
Retrogradni Neptun i Saturn u Ovnu nisu u egzaktnoj konjunkciji, ali razmak je manji od jednog stepena što je dovoljno da se oseti kao unutrašnji poziv na stabilizaciju snova i pročišćenje onoga u šta verujemo.
Zajedno sa retrogradnim Plutonom u Vodoliji i Uranom  koji ovih dana prelazi iz Bika u Blizance grade manji, ali moćan trougao - Nebeski znak. Poziv. Tihi preokret.

Zašto je ovo značajno?

Zato što se Uran, Neptun i Pluton ne sastaju često u ovakvoj harmoniji. Oni su spori, tihi revolucionari. Donose promene koje ne primećujemo odmah, ali ih kasnije prepoznamo kao prekretnice. Ovaj trougao - iako se ne zove velikim, ima potencijal da bude upravo to.

Ova konfiguracija povezuje sledeće:

Neptun/Saturn (Ovan - vatra)  idealizam u direktnoj borbi sa realnošću i životnim lekcijama
Uran (Blizanci - vazduh) revolucija ideja, buđenje kroz komunikaciju i nepredvidive mogućnosti
RPluton (Vodolija - vazduh) duboka transformacija kolektivne svesti, ali i ličnog odnosa prema društvu, svetu i okolini...

Neptun u Ovnu šapuće o ličnoj istini. Saturn u Ovnu pokušava da joj da formu.
Pluton u Vodoliji ruši staro kako bi se rodilo novo.
A Uran, sad na pragu Blizanaca, donosi ideju, misao, glas slobode.

Zajedno, oni grade tihi savez: manji trougao koji je možda sada  slabiji, ali dira u samo jezgro pitanja “Ko sam?” i “Kako menjam svet oko sebe?”

Zato se nadam, iskreno, da će ovaj trougao zaživeti u svima nama.
Da će nas povući ka mudrosti, razumevanju, intuiciji, ali i stvarnoj, vidljivoj promeni.
Jer nebo nam je sada više saveznik nego što mislimo.

Podsetnik (važni aspekti Neptuna):
*29.avgust Uran sekstil RNeptun - Duhovno buđenje (prvi put)
*20.novembar Uran sekstil RNeptun - Duhovno buđenje (drugi put)
Pročitajte šta sam o ovim aspektima pisala u januaru ove godine - OVDE

*Neptun i Pluton će biti u sekstilu do 2032. godine.
To je dugotrajna podrška velikim duhovnim transformacijama, onaj zvezdani podtekst koji nas tiho podseća da se svet menja.... i iznutra i spolja.


Zvezdani impuls (podsticaj)

Retrogradni Neptun u Ovnu donosi najdublje talase onima koji stoje na prvim linijama sopstvenog života.

☆Ako ste Ovan, Vaga, Rak ili Jarac i ako imate planete na prvim stepenima ovih znakova - osetićete ovaj retrogradni pokret vrlo lično....i možda više od ostalih...

☆Ako ste Riba, Devica, Blizanac ili Strelac i ako imate planete na poslednjim stepenima ovih znakova - i vi ćete prilično osetiti ovu energiju - jer se završava jedno poglavlje, ali ono nosi važne poruke.

Ovnovi - Vaš znak je sada domaćin ovog tišeg ritma. Možda će vam delovati kao da ste zaglavili između želje da krenete i potrebe da zastanete. Nema žurbe. Ovaj hod unazad je lekovit  za telo, za srce, za intuiciju. Ne ignorišite snove. Oni sada govore najviše.

Vage - Vaš balans sada može da postane tema. Ne između drugih, već između onoga što želite i onoga što osećate da morate. Neptun traži istinu, a vi je možete pronaći u umetnosti, tišini i razgovoru sa sobom. Ne budite strogi prema sebi - važno je samo da budete iskreni.

Rakovi - Možda ćete želeti da se povučete i to je sasvim u redu. Ovaj tranzit vas podseća da ne morate sve što osećate da izgovorite naglas. Nekad je dovoljno da svoja osećanja dobro pogledate i prepoznate. Posebno će vas dotaći simbolika doma, prošlosti i snova koje još niste zaboravili.

Jarčevi - I vi ste pod tenzijom između strukture i vere. Neptun vas poziva da se setite zašto ste gradili to što ste gradili. I da proverite... da li temelj još stoji. Ovaj period je dobar za unutrašnju reviziju, za duhovnu disciplinu i povratak sebi - onom delu vas koji ne traži aplauz.

Ribe - Vaš vladar je u tranziciji, a vi to osećate kao povlačenje okeana pre novog talasa. Možda se nećete jasno izražavati u ovom periodu, ali vaša intuicija će govoriti umesto vas. Neki snovi će se ponovo pojaviti, ali ovaj put s porukom: Biraj mudro.

Device - Ovaj retrogradni hod dira vaš suprotni znak i poziva vas da spojite analizu i osećanja. Nije sve u redu, ali nije ni sve u haosu. Neptun vam daje priliku da otpustite kontrolu tamo gde je više nije ni moguće zadržati. I to može biti oslobađajuće.

Blizanci - U vama Neptun sada budi dilemu: koji je glas vaš? A koji je eho drugih? Tokom ovog perioda važno je da ne reagujete impulsivno, već da zastanete i dopustite tišini da vam objasni ono što reči ne mogu. Vaše misli traže dublju vodu.

Strelčevi - Intuicija vam šapuće, ali vi ste navikli da slušate u galopu. Zastanite. U sporosti ćete pronaći odgovore. Neptun vas poziva na unutrašnju avanturu - onu u kojoj je kompas srce, a smer - iskrenost.

Lavovi, vama je RNeptun u Ovnu naklonjen...posebno sada na prvim stepenima Lava, 
Škorpije, možda se više radujete vraćanju RNeptuna u Ribe,
Bikovi, vas Uran već dugo drži budnima, a sada RNeptun u tišini dodaje svoj začin,
Vodolije, Pluton je u vašem znaku i svakako osećate da se nešto krupno dešava, RNeptun će vam pomoći da dublje razumete snove, ideale...

Poruka za sve:
Neptun ne traži od nas da budemo brzi, već svesni.
Ne traži ni da verujemo slepo, već da oslušnemo - šta je od svih tih glasova zaista naš.
Ovih 158 dana nisu usporavanje - Oni su unutrašnje putovanje.

Ne pitajte Šta dalje?
Pitajte: Šta me vodi, a šta me zavarava?
Ne tražite svetlo.
Možda ga već nosite sa sobom.


P.S. Naslovna slika - muškarac u noći, okrenut leđima, s bakljom u ruci. Gleda u vodu.
To je Neptun u Ovnu. To smo svi mi...kad odlučimo da hodamo unazad da bismo konačno krenuli napred.

"We were born before the wind…" i  "I want to rock your gypsy soul"  odzvanja upravo onim što ovaj tranzit nosi: mistiku, introspekciju, i nežni povratak duhovnim izvorima.

Ova pesma ne pripoveda...ona zove. Baš kao i retrogradni Neptun.


P.S. Moram ovo da dodam…
Jutros, uz prvu kafu i Neptunovu tišinu, otvorila sam statistiku bloga i ostala bez teksta (a zna se da to nije često). U julu, kad većina misli na odmore, blog je juče bio trostruko čitaniji nego prethodnih dana. A i inače se čita svakodnevno, ima svoj ritam, svoje verne zvezdane saputnike… ali izgleda da sada taj broj raste.

I šta je tu zanimljivo?
To što su objave na FB i IG zidu prošle gotovo nezapaženo (!?),  ali zato story, kao po navici, ima redovne stotine pregleda. Eh, jednom... kad uhvatim vremena, možda ću sesti i pozabaviti se analizom. A možda i ne :-)

Jer sve ovo radim sama - tekstove, objave, storije, reels-e…
I nemam neko veliko tehničko znanje. Ali imam dušu.
I možda baš zato sve što radim ima svoju dušu.... a ne "intervenciju".

Ovaj tekst pišem od jutros....sa prekidima zbog konsultacija...
I ako ste primetili da sve kasnije postavljam tekstove da znate i zašto!


☆☆☆
Neka vam zvezde budu naklonjene...


AUTOR: 

Izradu horoskopa, astrološke konsultacije možete zakazati 
porukom na Viber +38163352286
 ili mail (ako nemate Viber) snezana9@gmail.com